Maďarsko: Obchody klesaly, ale zisk rostl


			Maďarsko: Obchody klesaly, ale zisk rostl
29.3.2013 Zahraničí

Maďarský pojistný trh neudržel růstový trend, který se nesměle objevil na konci prvního čtvrtletí roku 2012. V dalších čtvrtletích došlo ve srovnání s rokem 2011 k poklesu.

Pohled na nejdůležitější produkt, kterým je pojištění motorových vozidel, ukazuje nejhorší meziroční výkonnost (-10,8 % v HUF, -4,7 % v eur). Následuje segment životního pojištění (-9,45 % v HUF, -3,3 % v eur). Sektor pojištění majetku je jediným odvětvím na maďarském trhu, který zaznamenal pozitivní vývoj (3,8 % v HUF, 10,9 % v eur).

Pokud jde o životní pojištění, kapitálové životní pojištění a investiční životní pojištění zaznamenalo meziroční snížení hrubého předepsaného pojistného o 6,7 % a 12,3 %, počítáno v národní měně. Na prvních třech pozicích se drží ING, Allianz a Groupama Holding, kteří společně drží podíl na trhu přesahující 37 %.

ALLIANZ, GENERALI-Providencia a Groupama jsou tři nejlepší neživotní pojišťovny, které drží dohromady přes 55% podíl na trhu.

Podle zprávy, kterou zveřejnil maďarský dohledový orgán, pojistný trh skončil rok 2012 s čistým ziskem 62,6 milionu eur, což je o 13 % více než v roce 2011.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS