Mikropojištění v zemích třetího světa


			Mikropojištění v zemích třetího světa
4.12.2012 Zahraničí

Počet společností, zapojených do tzv. mikropojištění a počet osob, které produktů mikropojištění  využívají, roste, ale problémy přetrvávají.

Pojistitelé pomocí mikropojištění našli  další způsoby, jak oslovit velmi chudé klienty v zemích třetího světa, a to díky partnerství s vládami a společnostmi, které tento byznys provozují.

Vylepšily se rovněž technologie, díky satelitnímu příjmu lze využít předpovědí počasí, další technické vymoženosti zlepšují postup při likvidaci škod a snižují počet pojistných podvodů. Společnosti, které mikropojištění provozují, postupně získávají na svou stranu místní příznivce, kteří vysvětlují pojem pojištění jako placení předem s nadějí pozdější návratnosti, pokud dojde ke škodě.

V prvním roce své existence speciální zajišťovací společnost MiCRO, založená v roce 2011, vyplatila 1,64 milión dolarů  v rámci mikropojištění haitským drobným živnostníkům, kteří utrpěli škody při zemětřesení v roce 2010.

„Pod pojmem mikropojištění si však nepředstavujte to, že vezmeme tradiční pojistné produkty a ty jednoduše zmenšíme,“ uvedl jeden ze zástupců společností, které tento druh pojištění nabízejí: „Je velmi důležité porozumět tomu, co potřebují tito lidé s nízkými příjmy a navrhnout takové produkty, které vyhovují tomuto segmentu klientů,“ dodal.

James Kurz ze společnosti  MiCRO uvedl, že hodlají své služby rozšiřovat v Latinské Americe, jihovýchodní Asii a Karibiku.

Risk and Insurance

Zdroj: Risk and Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS