Moldavská republika: Makléři zprostředkovali 28 % pojistného

29.6.2011 Zahraničí

Šedesát pět makléřských společností, působících v Moldavské republice, zprostředkovalo v prvních třech měsících tohoto roku pojištění za 3,54 miliónů eur. Podle údajů, zveřejněných orgány dohledu v Kišiněvě, představují tato čísla 27,53 % pojistného trhu. Ve srovnání s obdobím od ledna do března roku 2010 objem pojistného, zprostředkovaného makléři rostlo. Měřeno v eurech jde o 36,7% růst.

V makléřském portfoliu převažuje z 82 % pojištění motorových vozidel: 35,65 % z této položky je havarijní pojištění, 14,7 % AORCA, 26 % je pojištění zelených karet a 5,65 % připadá na ostatní druhy pojištění motorových vozidel.

Součástí celkového portfolia je i životní pojištění (7,8 %), pojištění majetku ( 4,6 %), zdravotní pojištění (3 %) a 1,5 % připadá na pojištění odpovědnosti.

Pojišťovací makléři přispěli významně k prodeji on-line pojištění motorových vozidel.  Z celkového upsaného havarijního pojištění drží makléři podíl ve výši 52,3 %. Zprostředkovali také cca 28 % z celkového upsaného životního pojištění.

Xprimm.com

 

Zdroj: Xprimm.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články