Nejdřív unisex, pak potichoučku zase bisex?


			Nejdřív unisex, pak potichoučku zase bisex?
18.9.2012 Zahraničí

Německý dohledový orgán Die Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (BaFin) v krátké době zveřejní své stanovislo ke sjednocení sazeb pojistného pro ženy a muže. Sjednocení nařídila Evropská unie a v platnost vejde 21. prosince 2012. Zavedení sazeb unisex je pro všechny pojišťovny povinné. Soukromé zdravotní pojišťovny (Die Privaten Krankenversicherer) v Německu se stejně jako pojistní matematici v minulosti již několikrát vyjádřili, že vítají navrhované změny. Ale...

BaFin zdůrazňuje, že přechod z tarifu, který je jednotný jak pro ženy, tak pro muže, k původnímu tarifu (tedy závislému na tom, zda je držitel pojištění muž nebo žena) nesmí být po datu 21. prosince 2012 v žádném případě možný. Pokud by k tomu došlo, bylo by to významné porušení evropského práva.

Nelze tedy uzavřít pojistnou smlouvu jako unisexovou a pak potichoučku přejít na bisexový tarif, varuje BaFin.

Není to však jediný problém, který má Svaz soukromých zdravotních pojišťoven. Společně se svazem soukromého ošetřovatelského pojištění - Die Privaten Pflegepflicht – Versicherung (PPV) připomíná, že existuje zvláštní případ, kdy se v rámci odškodnění musí respektovat, zda jde o muže nebo ženu. Vyplývá to z platného paragrafu 12fVAG.

Oba svazy se tedy ptají německého dohledového orgánu: co s tím?

(„Srážku“ s národními zákony ostatně bylo možné očekávat dávno předtím, než se k evropskému opatření vůbec přistoupilo... Pozn. red.)

VersicherungsJournal

Zdroj: VersicherungsJournal

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS