Největší světové burze v New Yorku selhaly systémy a zastavila obchodování


			Největší světové burze v New Yorku selhaly systémy a zastavila obchodování
9.7.2015 Zahraničí

Podobné selhání systémů se vyskytlo již po třetí za patnáct let jejich existence a provozovatel newyorské burzy NYSE Group musel zastavit obchodování s akciemi napříč celou newyorkskou akciovou burzou. Celý výpadek trval 3 hodiny.

Celá událost se stala v 11:30 tamějšího času a NYSE Group musel kvůli technickým problémům zastavit obchodování. Na ostatních trzích se s akciemi však obchodovalo dále. Provozovatel burzy ujistil odbornou veřejnost, že přerušení nezpůsobil žádný kybernetický útok, ale pouze vnitřní technický problém. Obchodování bylo obnoveno v 15:10 tamějšího času.

Akciové trhy pak odpoledne navázaly na dopolední pokles, k čemuž přispěl prolad akcií v Číně, který vyvolal obavy z dopadu na globální ekonomický růst.

Nervozitu na akciovém trhu rovněž vyvolává nekonečná řecká dluhová krize, která se táhne již mnoho měsíců a stále není jasné řešení. Trhy prohloubily ztráty po zveřejnění zápisu z posledního zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed), ve kterém vyjádřili bankéři znepokojení z řecké dluhové krize a uvedli, že potřebují více signálů, že ekonomika posiluje, než začnou zvyšovat úrokové sazby.

Zdroj: Reuters

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články