Německé životní pojišťovny v krizi


			Německé životní pojišťovny v krizi
21.1.2013 Zahraničí

Německé životní pojišťovny jsou v krizi. Nové kapitálové požadavky, trvale nízké úrokové sazby v příštích letech a především slábnoucí důvěra Němců v důchodový systém dělají pojišťovnám velké starosti.

K tomu všemu se přidávají negativní zprávy ve sdělovacích prostředcích, podle nichž seživotní pojištění nevyplácí, a to především pro stále narůstající nejistoty.

Rostoucí kritika modelu životního pojištění byla důvodem pro Hannover Center of Finance (HCF), což je společná iniciativa ústavů Ekonomické fakulty na univerzitě v Hannoveru a společnosti k posílení Hannoveru jako finančního centra uspořádat sympozium na téma "Udržitelné důchodové systémy".

Předseda představenstva společnosti Talanx Gerhard Frieg a Michael Renz, poradce u firmy B & W Deloitte, který působí déle než 30 let jako expert v oblasti životního pojištění, se shodli, že tradiční životní pojištění nemůže generovat žádné další záruky, než jaké poskytuje dnes a je těžké vytvořit pro zákazníky další přidanou hodnotu.

Odvětví životního pojištění vypadá v současné době jako „obrovské staveniště“. Společnosti hledají zoufale způsoby, jak přesvědčit Němce tváří v tvář neustále narůstající průměrné délce života o potřebě životního pojištění a to i přes nízké výnosy. Frieg i Renz jsou pevně přesvědčeni, že je nezbytné mít penzijní pojištění.

Přestože délka života stále stoupá, podceňuje se, co to znamená být velmi starý, říká Frieg. Tendence Němců otáčet peníze v krátkodobém horizontu a tak je mnohdy zhodnocovat, je chyba. Je nutné dlouhodobě spořit. "Ti, kteří nemají nic naspořeno, nedokážou později zacelit mezery ve státním důchodu," dodává: "To znamená, že buď si Němci víc naspoří, nebo budou mít nižší důchod, zejména pokud inflace povede k reálnému znehodnocení naspořených prostředků."

VersicherungsJournal

Zdroj: VersicherungJournal

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS