Obavy z Ruska


			Obavy z Ruska
17.10.2012 Zahraničí

Německé a další evropské společnosti, které chtějí podnikat v Rusku nebo v jiné zemi Společenství nezávislých států (SNS), musí být připraveny na to, že v případě pojistné události je vypořádání škody s místními pojišťovnami nepředvídatelné a pojistitelé jsou mnohem méně spolehliví než jejich západní protějšky.

"Místní pojišťovny touží po podnikání a nabízejí západním firmám nízké ceny pojistného. Dojde-li však k pojistné škodě, je situace naprosto nepředvídatelná," uvedl Victor Tarasov, generální ředitel makléřské firmy Marsh se sídlem v Moskvě. Uvedl to na nedávném shromáždění německých risk manažerů a pojišťovacích makléřů v Mnichově.

Victor Tarasov konstatoval, že makléři se snaží najít nejlepší a nejvhodnější pojistné krytí pro společnosti v Rusku, Bělorusku, na Ukrajině a v dalších zemích.

"Ale pokud jde o likvidaci pojistné události, ta někdy není pod naší kontrolou," řekl a dodal: "Máme případy, jako byl například nedávný Rosgosstrakh nebo Ingostrakh. Došlo k pojistné škodě a vše bylo naprosto jasné. Potvrdili jsme si, že jde o nárok z pojištění, ale oni to odmítli, protože generální manažer nechce škodu zaplatit."

Německé firmy se s takovými problémy budou muset vypořádat vzhledem k tomu, že pojistný trh v Rusku a dalších státech SNS je relativně mladý. Do roku 1988 – předtím, než začala privatizace, byly všechny pojišťovny ve vlastnictví státu.

Comercial Risk Europe

Zdroj: Commercial Risk Europe

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články