Oběti falešných makléřů v Anglii jsou mladí řidiči


			Oběti falešných makléřů v Anglii jsou mladí řidiči
22.11.2013 Zahraničí

Anglie čelí velkému množství makléřů, kteří prodávají falešné pojištění aut. Případy falešných makléřů se rozmohly především v posledních letech v důsledku velkého zvýšení pojistného, a to především u mladých řidičů, kteří spadají do rizikové skupiny.

Makléřům, kteří nabízeli levné, ale falešné pojistky pro motoristy, nalétlo asi 20 000 lidí. Běžná praxe makléřů jsou falešné webové stránky, používání sociální médií nebo nabídky prostřednictvím poštovních novinových inzerátů, kde nabízejí levné pojištění.

Zaměřují se především na mladé řidiče, ale také na lidi, kteří nevědí, jak pojištění aut funguje. Velmi často také falšují osobní údaje řidiče, aby bylo pojištění levnější. Podvedení často vůbec netuší, že ve skutečnosti žádné pojištění nemají a mohou tak čelit velkým pokutám nebo dokonce záznamu v trestním rejstříku.

Úředníci (IFED) zahájili zatýkání v Londýně, Manchestru, Thames Valley a West Midlands. Dvacet pět ze zatčených byli zadrženi pro podezření ze spáchání podvodu, přičemž jeden byl zatčen pro podezření z vloupání a jeden pro podezření z imigračních přestupků.

Ředitel IFED, Dave Wood řekl: „Důsledky pro motoristy, kteří podlehli falešným makléřům, mohou být katastrofální a mohou způsobit finanční a osobní problémy. Proto by měli být řidiči při sjednávání on-line pojištění velmi obezřetní. Proto doporučuji vybrat si seriózního pojistitele a kontrolovat všechny dokumenty.“

Pozn. redakce: Podle serveru moneysupermark.com, největšího prodejce online pojištění, je u mladých řidičů průměrná cena za pojištění 1700 liber (v přepočtu 55 522Kč). Statistiky ukazují, že jeden z pěti čerstvých řidičů je zapojen do autonehody. Proto pojišťovny reagují vysokými pojistkami.

The Telegraph

Zdroj: The Telegraph

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články