Oznámení maďarského dohledu k odnětí licence a likvidaci pojišťovny AIM Általános Biztosító Zrt.


			Oznámení maďarského dohledu k odnětí licence a likvidaci pojišťovny AIM Általános Biztosító Zrt.
16.4.2013 Zahraničí

Tato pojišťovna působila na českém trhu formou svobody dočasného poskytování služeb v oblasti neživotního pojištění a v ČR spolupracovala s některými vybranými registrovanými pojišťovacími agenty a likvidátory pojistných událostí (maďarský dohled uvádí dva z nich ve svém oznámení, a to AIM Czech Republic s.r.o., a Cargarant, s.r.o..),

Informaci, kterou vám přinášíme,  zveřejnila včera Česká národní banka. Jde o podrobný návod, jak   uplatňovat své nároky při procesu  likvidace maďarské pojišťovny.
 
Dne 25. ledna 2013 oznámil maďarský dohledový orgán PÉNZŰGYI SZERVEZETEK ÁLLAMI FELŰGYELETE, Budapest Krisztina krt. 39. 1013, Maďarsko (Hungarian Financial Supervisory Authority), že je ke dni 28. ledna 2013 odňata licence společnosti AIM Általános Biztosító Zrt. (AIM General Insurance Private Company, Limited by Shares) se sídlem Budapešť, Könyves Kálmán krt. 11., 1097, Madarsko.

Současně byl jmenován likvidátor této pojišťovny, společnost Hitelintézeti Felszámoló Nonprofit Kft. (Credit Institution Liquidator, Ltd), se sídlem H-1071 Budapešť, Damjanich u. 11-15, tel.: 00361 321 0116, e-mail: kht@enternet.hu, jednající likvidátorkou paní Kissné Ágics Ilona, která operativně komunikuje s klienty a obchodními partnery likvidované pojišťovny a poskytuje informace též na své webové adrese: www.aiminsurance.eu.

Od zahájení procesu likvidace společnosti, tj. od 28. ledna 2013, pojišťovna AIM Általános Biztosító Zrt. není oprávněna uzavírat žádné nové pojistné smlouvy.

Ihned po zahájení likvidačního procesu této maďarské pojišťovny likvidátorka informovala operativně elektronicky všechny obchodní partnery a pojišťovací agenty likvidované pojišťovny v ostatních členských státech EU, kde pojišťovna AIM operovala, a výslovně zakázala uzavírání nových pojistných smluv. Po zápisu soudního rozhodnutí o likvidaci AIM pojišťovny do maďarského obchodního rejstříku (k čemuž zatím nedošlo) bude likvidátorka, v souladu s maďarským zákonem o pojišťovnictví, informovat všechny jednotlivé klienty této společnosti o ukončení pojistných smluv a právních následcích tohoto ukončení.

ČNB

Zdroj: ČNB

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Dopis

MikulXX,  29. 5. 2013

Dobrý den, dnes mi přišel výše napsaný dopis z Maďarska.

Žádnou pojistku ale u společnosti AIM nemám, ani jsem nikdy nic nezakládal.

Jak mám ted postupovat ? Díky

milý MB

miroslav jaroslav,  17. 4. 2013

Doporučuji nestarat se o firmu, která sama podala návrh na insolvenci. Doporučuji starat se o vlastních několik desítek exekučních titulů.

GUARENTY GROUP ZPROSTŘEDKOVATEL

Jarek Kliman,  16. 4. 2013

GUARENTY GROUP prodejce pojistek AIM na všemožné pojištění plateb nájemného je také od 11.4.2013 v INSOLVENCI!Jednatel THOMAS KOLLER je již nedohledatelný. Údajný spolumajitel Paul KUČERA si vymazal firmu že všech profilů a obchoďáci Petr Theisz a projektový manager Vladimír Otruba asi propuštěni a bez zaměstnání. Pokud uzavřeli smlouvu s klientem po 25.1.2013 nesou trestní zodpovědnost? Přeci dvakrát zbankrotované firmě nebudu dál platit? Jak řeší regulátor ČNB dohled nad zprostředkovatelem v bankrotu???

RSS

Související články