Pojistný matematik je v USA 4. nejlepší povolání. Jak si stojí ostatní?

2.1.2015 Zahraničí

Jaká jsou nejlepší a nejhorší povolání v očích amerického ministerstva práce? Zaměstnání v pojišťovnictví si nestojí špatně, pojďte se podívat, kolik berou naši američtí kolegové a jak se umístil třeba upisovatel?

 

Ministerstvo práce ve Spojených státech amerických vypracovalo žebříček 200 nejlepších zaměstnání. Pořadí určovala 4 kritéria. Průměrná výše ročního příjmu na dané pozici, prostředí, ve kterém je zaměstnání vykonávané, míra stresu, jíž je člověk vystaven a perspektiva zaměstnání do budoucna. Údaje pro vyhotovení žebříčku pocházejí z databáze úřadů práce v USA a ministerstva práce.

Nejlepší práce

Překvapením může být, že nejlepším, čím můžete podle průzkumu v Americe být je matematik s příjmem více jak 100 000 dolarů za rok.

 

Pojďme se ale podívat, jak se dařilo pojišťovacímu průmyslu. Jelikož byl jedním kritériem i potenciál růstu a výhled do budoucna a první místo obsadila profese matematiků, není s podivem, že pojistný matematik obsadil 4. nejlepší místo. S příjmem 93 680 dolarů ročně.

 

Ostatní zaměstnání spojená s pojištěním se už neumístila tak vysoko. Hlavním důvodem je vysoká míra stresu, které jsou lidé v této profesi vystavení. Na 67. místě se umístil například upisovatel s platem 62 870 dolarů. I přes dobře hodnocené pracovní prostředí a plat dosahující průměrně k 71 720 dolarům se profese makléře umístila až na 136 příčce. Poslední profese, které se v žebříčku týkala pojišťovnictví, byl pojišťovací agent. Ten se umístil na 158. místě s příjmem 48 150 dolarů.

 

Relativní stres

Asi bychom mohli polemizovat nad hodnocení stresu jednotlivých zaměstnání. Přeci jen každý zvládá stres jiným způsobem a to, co by jednoho stálo zdraví, druhému naopak pomáhá k větší efektivitě a dobrému pocitu ze zvládnuté práce. Můžeme však být rádi, že nejsme dřevorubci, neboť ti se umístili v žebříčku na místě dvoustém a posledním.

 

Pokud Vás zajímá přesný postup hodnocení nebo jak se umístila ostatní zaměstnání, souhrnný článek najdete ZDE.

 

Autor: Viktor Kořínek

Zdroj: Property causality 360°, careercast.com

 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články