Pojišťovna Allianz se bude podílet na pomoci Řecku 300 miliony eur


			Pojišťovna Allianz se bude podílet na pomoci Řecku 300 miliony eur
4.7.2011 Zahraničí

Podle Diekmanna nemají Evropané k pomoci Řecku alternativu. "Kdybychom přistoupili na plán B, bylo by to, jako bychom si nasadili kapucu a pustili se po dálnici 200 kilometrovou rychlostí. Krach Řecka by měl ale větší negativní dopady než pád americké banky Lehman Brothers, který spustil světovou finanční krizi," řekl Diekmann.

Největší evropský pojišťovací koncern Allianz se na novém záchranném plánu pro Řecko bude podílet částkou kolem 300 milionů eur  (zhruba 7,3 miliardy korun). V rozhovoru pro německý týdeník Der Spiegel to uvedl šéf Allianz Michael Diekmann.

Podle něj potřebují investoři záchrannou síť, aby se v budoucnu Řecko mohlo vrátit na kapitálové trhy. Nyní by nevložil své peníze do Řecka žádný soukromý investor.

Koncern Allianz podle něj předložil návrh, jak daňové poplatníky ochránit od nutnosti nést břemeno vysokých dluhů Řecka.

Na vytvoření pojištění investic by se podle Diekmanna mohla použít část z mechanismu na stabilizaci eura. "Tato pojišťovna by poté mohla garantovat investice až do výše 90 procent jejich nominální hodnoty. To by znamenalo, že investoři by mohli přijít maximálně o 10 procent," vysvětlil Diekmann.

Společnost Allianz během loňského roku snížila objem řeckých vládních dluhopisů ve svém portfoliu na 1,3 miliardy eur (31,6 miliardy korun) z 3,3 miliardy eur (80,2 miliardy korun).

MEDIAFAX

Zdroj: MEDIAFAX

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS