Pojišťovna Astra musí umožnit klientům na Slovensku ukončit pojistné smlouvy dohodou.


			Pojišťovna Astra musí umožnit klientům na Slovensku ukončit pojistné smlouvy dohodou.
13.10.2015 Zahraničí

Obchodní pojišťovací a zajišťovací společnost Astra S. A., dceřiná společnost zkrachovalé rumunské pojišťovny ASTRA S. A., musí na Slovensku do konce tohoto listopadu umožnit klientům ukončit pojistné smlouvy vzájemnou dohodou.

Před časem jsme vás informovali, o krachu jedné z největších rumunských pojišťoven, pojišťovny Astra. Na slovenském trhu fungovala její dceřiná společnost Astra S.A. a i na její klienty teď dopadly problémy rumunské „matky“.

Tento týden rozhodla Národní banka Slovenska (NBS), že slovenská pobočka Astry musí obeslat písemným dopisem všechny klienty, dát jim možnost ukončit pojistné vztahy a informovat je o dalším postupu.

Součástí dopisu má být i návrh na dohodu o ukončení pojistné smlouvy podepsaný oprávněnou osobou ve jméně společnosti. „Pobočka Astra je povinná akceptovat všechny podepsané návrhy ze strany klienta, které jí budou řádně doručené poštou do 30. listopadu 2015,“ uvedla NBS.


Čtěte také: Pojišťovna ASTRA se odvolala proti rozhodnutí KPMG vyhlásit bankrot společnosti.

 


 

Pojistné smlouvy, u kterých platnost nebude ukončena vzájemnou dohodou k 30. listopadu, je Astra povinna písemně vypovědět ke konci aktuálního pojistného období příslušného pojistného vztahu. „Klienti pojišťovny Astra si své nároky vůči pojistiteli mohou uplatnit přímo prostřednictvím garančního fondu v Rumunsku.“ Doplnila NBS.

Zdroj: oPoistení.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články