POLSKO: KBC prodává pojišťovnu Warta


			POLSKO: KBC prodává pojišťovnu Warta
27.1.2012 Zahraničí

KBC Group se dohodla s Talanx International AG o prodeji 100 % akcií polské dceřiné společnosti KBC - pojišťovny Warta SA - za celkovou sumu 770 milionů eur. Podle tiskové zprávy transakce podléhá obvyklým regulačním schválením a měla by být dokončena v druhé polovině roku 2012.

Talanx působí v Polsku prostřednictvím dvou společností, které nabízejí pojištění automobilů, majetku a životní pojištění. Jde o HDI Asekuracja a HDI-Gerling Zycie. Kromě toho v prosinci loňského roku Talanx a Meiji Yasuda Life oznámily převzetí majority ve společnosti EUROPA Group se sídlem ve Wroclavi. Po uzavření transakce bude Talanx druhou největší pojišťovací skupinou v Polsku (Podle statistiky zveřejněné v roce 2010 polským finančním dozorem).


"Díky této akvizici se budeme podílet  v mnohem větší míře na dalším rozvoji tohoto velmi dynamického pojistného trhu. Udělali jsme rozhodující krok k dosažení našeho strategického cíle," řekl Torsten Leue, člen představenstva Talanx AG a generální ředitel Talanx International AG.

"Rozhodování o tom, zda prodat pojišťovnu Warta, bylo velmi obtížné, a to zejména s ohledem na její ziskový růst v posledních letech. Nicméně, někdy se musí přijmout i obtížná rozhodnutí. Našli jsme pro pojišťovnu stabilního a strategického vlastníka. Talanx, jeden z důležitých hráčů na evropském pojistném trhu, bude ideální partner," uvedl Jan Vanhevel, generální ředitel KBC Group.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články