Polský pojistný trh roste dvouciferným tempem


			Polský pojistný trh roste dvouciferným tempem
1.10.2012 Zahraničí

Polský pojistný trh skončil první polovinu roku 2012 s 12,67% nárůstem, což potvrzuje růstový trend zaznamenaný již v prvním čtvrtletí tohoto roku. Předepsané pojistné dosáhlo výše 7,8 miliard eur a souhrnný hrubý zisk dosáhl přibližně 1,14 miliard eur. Nicméně s ohledem na tržní výsledky denominované v eurech se celkový obraz zdá poněkud méně optimistický po meziroční 7% devalvaci polského zlotého (PLN).

Životní pojištění tvořilo na konci letošního prvního pololetí 59 % polského pojistného kmene, to je o 2,5 procentních bodů více než před rokem. Objem životního pojištění dosáhl 4,6 miliardy eur. Předepsané pojistné u klasických produktů životního pojištění vzrostlo o více než 21 %. Polští zákazníci také udržují svůj zájem o investiční životní pojištění. Pojistné v těchto produktech zaznamenalo 15% nárůst a představuje téměř jednu třetinu celého portfolia životního pojištění.

Pokud jde o neživotní pojištění, nejdynamičtější byl růst nemocenského pojištění (14,5% nárůst meziročně), následuje pojištění škod na majetku (14,17 %), povinné ručení (23,88 %) a cestovní pojištění (15,44 %). Celkový objem neživotního pojištění činil 3,19 miliard eur.

Polské pojišťovny vyplatily za pojistné škody 19,11 miliard PLN, to je téměř o 1 % méně než v předcházejícím roce.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články