PORSCHE, MARSH a UNICREDIT jsou nejlepší makléři v Rumunsku


			PORSCHE, MARSH a UNICREDIT jsou nejlepší makléři v Rumunsku
7.9.2011 Zahraničí

PORSCHE Broker, MARSH Romania a UniCredit Insurance Broker jsou makléřské společnosti, které obsadily první tři místa na rumunském pojistném trhu – hodnoceno podle pololetního objemu zprostředkovaného pojistného v jednotlivých letech. Dokazují to předběžné údaje INSURANCE Profile.

PORSCHE Broker de Asigurare, který je členem skupiny PORSCHE group, vykázal podle internetového portálu INSURANCE Profile v lednu až červnu 2011 předepsané pojistné v objemu 25 milionů eur, což je o 20 % méně ve srovnání s prvním pololetím roku 2010.

V prvním čtvrtletí 2011 PORSCHE Broker vykázal příjmy ze zprostředkování ve výši 14,3 milionu RON. Dominovalo pojištění motorových vozidel (99,5 %). Havarijní pojištění tvoří 83 % portfolia firmy a generuje příjmy ze zprostředkování ve výši přibližně 20,8 milionu eur, zatímco povinné ručení přineslo příjmy ve výši 4 milionů eur. Ke klientům patří z velké většiny firmy ( 69 %), zbývajících 31 % jsou fyzické osoby.

S odhadovaným objemem zprostředkovaného pojistného ve výši 22,9 milionu eur (95,5 milionu RON) se společnost MARSH v Rumunsku vyšplhala na druhé místo v hierarchii makléřských firem. Polovinu příjmů generovalo pojištění motorových vozidel (48,7 %). Významný podíl v portfoliu MARSH mělo i pojištění majetku (požár, pojištění přírodních katastrof a škod na majetku), které tvořilo asi třetinu podnikání společnosti (34,9 %). Zbytek portfolia firmy (cca 16 %) bylo pojištění odpovědnosti za škodu (6,3 procenta), pojištění finančních ztrát (1,9 %) a životní pojištění (3,5 %).

UNICREDIT Insurance Broker  je na třetím místě v objemu zprostředkovaného pojistného. Společnost ukončila první pololetí letošního roku s poklesem o přibližně 19 % ze zprostředkovaného pojistného ve výši 22 milionů eur.

1Asig.ro

 

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články