Práce na dálku je pro pojišťovnictví stále více atraktivní volbou


			Práce na dálku je pro pojišťovnictví stále více atraktivní volbou
13.2.2015 Zahraničí

Podle prohlášení Insurance Europe by mohla možnost pracovat na dálku zatraktivnit sektor pojišťovnictví a zároveň zvýšit produktivitu v rámci sektoru.

 

Prohlášení navazuje na poslední vyjádření Framework Agreement od Telework (pozn. red. Rámcová dohoda o práci na dálku) podepsané v roce 2002. Práce na dálku umožňuje zaměstnancům pracovat i ze zemí mimo místa výkonu práce.

Práce na dálku má mnoho výhod jak pro zaměstnavatele i zaměstnance. Zaměstnavatelé mohou těžit ze zvýšené produktivity a s lépe motivovanými zaměstnanci. Ti získají větší flexibilitu pracovní doby a ušetří tak nejen čas, ale i peníze spojené s dojížděním. Na druhé straně to má pozitivní vliv i na životní prostředí v důsledku menšího množství lidí, kteří dojíždí do práce. Práce na dálku je samozřejmě dobrovolná pro zaměstnavatele i zaměstnance. Existují samozřejmě i pracovní místa, u kterých to není vhodné.

William Vidonja, vedoucí obchodu Insurance Europe, řekl: "Je důležité zajistit dobrou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem a práce na dálku může hrát důležitou roli pro vytvoření atraktivnějšího a produktivnějšího místa pro práci v pojišťovnictví."

Prohlášení je i výsledkem diskusí v Insurance Sectoral Social Dialogue Committee(ISSDC), jedinečnou platformu na úrovni EU, ve které mohou zaměstnavatelé v pojišťovnách a jejich zástupci diskutovat o tématech společného zájmu s podporou Evropské komise.

Zdroj: Insurance Europe

Zdroj: Insurance Europe

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články