Příbuzní cestujících z letu MH370 odmítají milionové odškodné


			Příbuzní cestujících z letu MH370 odmítají milionové odškodné
13.6.2014 Zahraničí

Rodiny cestujících z pohřešovaného letadla Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines obdrží prvotní odškodné. To dosahuje 50 tisíc dolarů (zhruba milion korun). Celkem si mohou nárokovat až 175 tisíc dolarů (přibližně 3,5 milionu korun). Informuje server BBC.

Peníze zatím obdrželo šest malajsijských a jedna čínská rodina. Pojišťovna eviduje požadavek od dalších více než čtyřiceti rodin z Číny. Právě Číňané tvořili většinu cestujících ztraceného letu MH370. Peníze jsou vypláceny z pojistky provozovatele letadla, dopravce Malaysia Airlines. Ta je pojištěna u konsorcia vedeného německou společností Allianz.

Malajsijská vláda deklarovala, že plnou výši odškodného začne rodinám vyplácet až ve chvíli, kdy bude definitivně potvrzen osud stroje. Všeobecně se má za to, že Boeing 777 s 239 lidmi na palubě se 8. března během letu z Kuala Lumpur do Pekingu z neznámých příčin odklonil z kurzu a po několika hodinách se zřítil v odlehlé oblasti Indického oceánu. Žádná fyzická stopa však zatím nalezena nebyla.

Část rodin tak zatím peníze odmítá. Stále totiž odmítají věřit tomu, že jejich příbuzní ve skutečnosti na palubě stroje zahynuli. Namísto toho nedávno nabídli 5 milionů dolarů (zhruba 100 milionů korun) tomu, kdo zveřejní informace, které by vedly k nalezení letadla. Domnívají se, že vyšetřovatelé záměrně skrývají pravdu.

eurozprávy.cz

Zdroj: eurozprávy.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články