Rumunský trh padá, výjimkou je životní pojištění


			Rumunský trh padá, výjimkou je životní pojištění
30.8.2011 Zahraničí

Pojistný trh v Rumunsku skončil v prvním pololetí letošního roku s předepsaným pojistným za 4,02 miliardy ron (rumunské leu, 1 CZK je 5,692 ron), to je o 7,43 % méně ve srovnání se stejným obdobím v roce 2010. Je to dáno vývojem pojištění motorových vozidel, které zaznamenalo pokles o 19,1 % na 2,13 miliardy ron.

Tento pokles příjmů neovlivňuje schopnost pojišťoven platit za pojistné škody. Za ty pojišťovny zaplatily celkem 2,47 miliardy ron, což představuje ve srovnání se stejným obdobím loňského roku více než 60 % předepsaného hrubého pojistného. Uvedla to rumunská Insurance Supervisory Commision.

Vzhledem k tomu, že pojištění motorových vozidel představuje více než 67 % všech pojistných smluv, jejich pokles implicitně vedl k poklesu celého trhu neživotního pojištění, a to o 10,08 % v porovnání s prvním čtvrtletím 2010.

Pojišťovny zaplatily za pojistné nároky zhruba 2,13 miliardy ron z pojistných smluv, což představuje 67,3 % z hrubého předepsaného pojistného. "Procento je stejné jako v podobném období roku 2010, což dokazuje, že pojišťovny dodržují své platební povinnosti vůči zákazníkům a to i v případě, že jejich příjmy z pojištění i nadále klesají, uvádí dohled nad pojistným trhem ve své zprávě.

Co se týká oblasti životního pojištění, pokračuje vzestupný trend, pojišťovny vykazují růst předepsaného pojistného o 3,8 % až na 860 milionů ron.

1asig.ru

Zdroj: 1asig.ro

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS