RUSKO: O místo na trhu bojuje pět set pojišťoven


			RUSKO: O místo na trhu bojuje pět set pojišťoven
15.10.2012 Zahraničí

Navzdory negativním makroekonomickým změnám vyplývajícím z mezinárodní krize dosáhl ruský pojistný trh objemu 10 miliard eur (kromě povinného zdravotního pojištění). To je o 22,92 % víc ve srovnání s prvním pololetím loňského roku.

"Ruský trh v první polovině letošního trhu zažívá totéž jako v roce 2011: postupnou konsolidaci a rychlý rozvoj povinných druhů pojištění. Také vláda věnuje větší pozornost odvětví pojišťovnictví", komentoval situaci Andrey Veselokov, generální ředitel „Insurance Today". Zdůraznil také, že ruský trh je velmi specifický. Ve východní Evropě neexistují žádné podobné modely. Snad jen ukrajinské a kazašské trhy mají něco společného s Ruskem, dodal.

"Tento trh je v prvé řadě charakterizován velkým počtem účastníků. Navzdory procesu konsolidace a koncentrace tu působí 500 pojišťoven (před 10 lety to dokonce bylo více než 1000)," dodal Veselokov. Velké množství pojišťoven zajišťuje tvrdou hospodářskou soutěž a současně s tím se ale snižuje kvalita služeb, poskytovaných pojišťovacími společnostmi. Nepřímo se tak podporuje dumpingová cenová politika. Stále více firem podniká nikoliv pro zisk, ale čistě jen kvůli získání hotových peněz. Mnozí „výtečníci“ se snaží získat pojistné doslova za jakoukoliv cenu a prostřednictvím jakýchkoliv tarifů. Zatímco částky za pojistné systematicky klesají, doba pro vyřízení pojistné událostí se stále více prodlužuje.

"Výsledkem je mnoho bankrotů. Stát má sice zájem na rozvoji pojistného trhu, ale ve skutečnosti nic nedělá pro to, aby urychlil jeho vývoj, takže by obyvatelstvo i podniky samy vyžadovaly pojištění, "uzavřel Andrey Veselokov.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články