Severovýchodní pobřeží USA zasáhla mohutná sněhová vichřice


			Severovýchodní pobřeží USA zasáhla mohutná sněhová vichřice
25.1.2016 Zahraničí

Jedna z nejmohutnějších sněhových vichřic za poslední roky zasáhla v pátek severovýchodní pobřeží Spojených států. V regionu už došlo k početným nehodám, desetitisíce lidí zůstali bez elektřiny a zrušily se tisíce letů.

V sedmi státech (Tennessee, Severní Karolína, Virginie, Maryland, Pensylvánie, Washington D.C. a New Jersey) a částech jiných států, úřady vyhlásily stav nouze. Varování před blizardem bylo vyhlášené na trase předpokládaného postupu pásu sněžení, tedy od Arkansasu přes Tennessee a Kentucky po státy na severovýchodě USA.

Při stovkách dopravních nehod zahynulo nejméně devět lidí. V částech hlavního města Washington dosahuje výška navátého sněhu až 60 centimetrů. Výpadky proudu postihly 80 000 zákazníků ve státě New Jersey a víc jak 8 000 ve Virginii. Ve druhém jmenovaném státě se už stalo 1 000 dopravních nehod. Provoz proto úplně zastavily dopravní společnosti New Jersey Transit a Southeastern Pennsylvania.

Na východě státu Kentucky napadlo do pátečního rána 46 cm sněhu. Záchranná služba rozdávala vodu, pohonné hmoty a občerstvení řidičům uvězněným v autech na mezinárodní dálnici 75.

Podle webu FlightAware zrušily aerolinie jen za pátek a za sobotu 7 600 letů, tedy asi 15% z celkového počtu letů v USA. Většina byla zrušena v Severní Karolíně (3 500).

Pro nepříznivé počasí byly též zrušeny, nebo přesunuty sportovní utkání a koncerty. V New Yorku jsou uzavřené veřejné knihovny i zoo. Ve Washingtonu až do neděle nefungovalo metru. Tiskový mluvčí Bílého domu Josh Earnest informoval, že prezident Barack Obama zůstává ve svém sídle.

 

Zdroj: theguardian.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články