Srpen: Stoleté záplavy na ruské řece Amur  


			Srpen: Stoleté záplavy na ruské řece Amur  
12.9.2013 Zahraničí

Povodně , déšť, kroupy a vítr byly hlavními příčinami škod  v srpnu 2013, uvádí nejnovější zpráva o globálních katastrofách společnosti Aon Benfield.
Krupobití v USA začátkem měsíce a vítr o rychlosti více než 80 mph způsobil pojistné škody převyšující 625 miliónů dolarů. Minnesota a Wisconsin naopak zažily tornádo.
"Očekává se, že celkové pojištěné ztráty z nepříznivých povětrnostních událostí v měsíci srpnu dosáhnou 1 miliardy dolarů ," říká Steven Bowen, meteorolog Aon Benfield .

Pojištěné ztráty vyšší než 225 miliónů dolarů  způsobily počátkem srpna bouře a tornáda v Coloradu, Wyomingu a Montaně. Ekonomické škody v souhrnu přesáhly 400 miliónů dolarů.
Čtvrtý největší požár v historii Kalifornie , který řádil na konci srpna a na začátku září, stál 72 miliónů dolarů, aby ho bylo možné dostat pod kontrolu.

Vzhledem k dešťovým srážkám v Číně , a to zejména v severovýchodní oblasti kolem řeky Heilongjiang, která dosáhla rekordní úrovně, bylo poškozeno nebo zničeno 306 000 domů a o život přišlo 260 lidí. Hospodářské ztráty v této oblasti dosáhly nejméně 5,3 miliardy eur.

"Minulý měsíc byly hlášeny záplavy po celé Asii. Pokud jde o pojištění, navzdory 10 miliardám dolarů  ekonomických ztrát je jen zlomek kryt pojištěním vzhledem k nízké penetraci pojištěním v Číně , na Filipínách , Rusku a Pákistánu , "říká Bowen .

Vzhledem k přívalovým dešťům se rozvodnila řeka Amur a došlo tak k nejhorším záplavám za více než sto let na ruském Dálném východě . Žádná úmrtí nebyla hlášena , ale téměř 7000 domů, 220 silnic a 62 mostů byly poškozeno nebo zničeno.
Austrálie zažila silné tornádo 3. srpna. Způsobilo ekonomické škody za 9,1 miliónů dolarů. Série zemětřesení na Novém Zélandě sice nezanechalo oběti na životech , ale pojistných škod je kolem 3000.

Tajfun Utor na Filipínách poškodil více než 21 000 domů a přišel celkem na 33 miliónů dolarů. Ještě předtím, než se přesunul do Číny, připravil o život 70 lidí a způsobil ekonomické škody za 2,6 miliard dolarů.

Business Insurance

Zdroj: Business Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články