UKRAJINA: Kolik bude stát letos pojištění Černobylu?


			UKRAJINA: Kolik bude stát letos pojištění Černobylu?
4.2.2013 Zahraničí

Vedení státního podniku Chernobyl Nuclear Power Plant  (Černobylská jaderná elektrárna) vyhlásilo aukci na smlouvu o povinném pojištění občanskoprávní odpovědnosti za jaderné škody. Zveřejnil to věstník veřejných zakázek na Ukrajině.

Stará smlouva o povinném pojištění občanskoprávní odpovědnosti za jaderné škody, platná jeden rok, skončila 28.dubna 2012. Dvacet osm firem, které mají oprávnění nabízet tento produkt a také členové pojistného poolu pro riziko jaderné katastrofy na Ukrajině participovalo na smlouvě, která dosahovala pojistné částky 150 miliónů SDR*. Následně bylo riziko umístěno na 18 mezinárodních jaderných poolů, jež pojišťují jaderné katastrofy.

V černobylské jaderné elektrárně pracuje asi 730 lidí, z toho asi 300 z nich patří mezi původní zaměstnance staré elektrárny. Hlavní činností je demontáž stávajícího zařízení a výstavba nového sarkofágu, potřebného k pokrytí poškozeného reaktoru včetně 200 tun radioaktivního paliva.

Pojistný pool pro rizika jaderných katastrof na Ukrajině byl založen v září 2003, přičemž počet těchto struktur na celém světě dosáhl 26.

*SDR-Special DrawingRights je virtuální měna Mezinárodního měnového fondu. Transakce v rámci MMF se vyčíslují v SDR. Hodnota je vypočtena na základě amerického dolaru (44%), eura (34%), japonského jenu (11%) a britské libry (11%), v souladu s kursem na London Stock Exchange.

XPRIMM

 

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS