Uzbekistán: Stabilní pojistný trh


			Uzbekistán: Stabilní pojistný trh
11.10.2012 Zahraničí

V prvním pololetí letošního roku pojišťovny v Uzbekistánu získaly předepsané pojistné o 13,4 % vyšší ve srovnání se stejným obdobím roku 2011. Podle údajů, jež poskytla ratingová agentura SAIPRO, šlo o 57,8 miliónů eur. Největší podíl – 60 % hrubého předepsaného pojistného - hlásí Taškent – hlavní město Uzbekistánu.

Celková výše plateb pojistného vzrostla o 75 % na 10,3 milionu eur. Pojistné služby hrají důležitou roli při zajišťování stability ekonomických procesů v zemi stejně jako při stimulaci ekonomiky.

V letošním roce vzrostl minimální základní kapitál pro pojišťovny 1,5 krát, v případě zajišťoven to bylo 1,25krát. Počínaje dnem 1. července musí minimální základní kapitál neživotní pojišťovny dosahovat částky rovnající se 1,25 miliónů eur. U životních pojišťoven to musí být 1,5 milionu eur. Pro zajistitele je minimální základní kapitál stanoven na 5 milionů eur.

Pojistný trh v Uzbekistánu se dynamicky rozvíjí spolu s postupným zlepšováním konkurenceschopnosti pojišťoven. Dnes je tu 34 neživotních pojišťoven, jedna zajišťovna, dvě životní pojišťovny a tři pojišťovací makléři.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS