Velká Británie a pojistné podvody: narůstající problém


			Velká Británie a pojistné podvody: narůstající problém
19.12.2013 Zahraničí

Pojistné podvody vzrostly v letošním roce ve Velké Británii o vysokých 41 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2012. Přeloženo do čísel, na každých 10 000 pojistných událostí připadá 13,79 případů pojistných podvodů. Uvedl to webový portál Insurance Times ve svém pravidelném přehledu, který se věnuje speciálně jednou ročně problému pojistných podvodů.

Pro ilustraci pár čísel:

-230 355 – to je počet nahlášených pojistných podvodů, k nimž došlo do června letošního roku. Jde o 21% zvýšení proti předcházejícímu roku a 59% (!) růst od roku 2008

-2,1 miliardy liber – takové jsou roční náklady na pojistné podvody, které se nepodařilo odhalit. Jejich vinou se zvyšuje například cena průměrného ročního pojistného u automobilu přibližně o 50 liber.

-11 ze 12 řidičů ve Velké Británii souhlasí s tím, aby se pojišťovně poskytly nepravdivé informace. Vyplývá to z výzkumu společnosti Consumer Inteligence.

-200 000 liber – tolik peněz investoval londýnský Lloyd´s letos v září za účelem zvýšit počet detektivů, kteří vyšetřují pojistné podvody.

-882 – takový je počet pachatelů pojistných podvodů, kteří se dostali úspěšně do vězení od roku 2006, kdy byl založen Insurance Fraud Bureau.

„Organizované gangy využívají nové technologie, aby se zaměřili na lidi, kteří žijí stovky kilometrů od sebe,“ shrnuje současnou situaci ve Velké Británii Stephen Head, národní koordinátor pro ekonomickou kriminalitu.

Insurance Times

Zdroj: Insurance Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články