VIG se v Rumunsku vrátila do černých čísel


			VIG se v Rumunsku vrátila do černých čísel
24.8.2011 Zahraničí

V prvních šesti měsících letošního roku členové VIENNA Insurance Group v Rumunsku dosáhli předepsaného pojistného v hodnotě 275,8 miliónů eur, což je jen o 0,6 % vyšší ve srovnání se stejným obdobím roku 2010, kdy toto číslo činilo 274 milionů.

Zisk před zdaněním dosáhl 1,6 miliónů eur a přestože se VIG podařilo ve druhém čtvrtletí vyrovnat se ztrátou 5 milionů eur za první tři měsíce, ve srovnání s 1H/2010 zisk klesl téměř devětkrát (ze 14,3 milionu eur). Podle vyjádření Dr. Güntera Geyera, generálního ředitel VIG, fúzemi mezi OMNIASIG a BCR Asigurari se podařilo posílit postavení skupiny na rumunském trhu.

"Ekonomika v Rumunsku je v současnosti ovlivněna úspornými opatřeními vlády, která následně tlumí hospodářský růst. To má vliv i na pojistný trh, zejména na leasing automobilů," uvádí se ve zprávě, zveřejněné VIG dne 18. srpna.

Pokud jde o životní pojištění, to vzrostlo o 4,6 % na 50,5 miliónů eur, vzhledem k vývoji BCR Asigurari de Viata.

Pokud jde o restrukturalizaci, týkající se rumunského prostředí, Dr. Günter Geyer, generální ředitel VIG, uvedl: "Plánovaná fúze dvou neživotních pojišťoven BCR a OMNIASIG zefektivní a posílí naši přítomnost na trhu a v důsledku vzájemné součinnosti by měly posílit naše příjmy. První kroky, potřebné k provedení této fúze, byly zahájeny na začátku srpna. "

1asig.ro

Zdroj: 1asig.ro

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS