Všechny pojišťovny ve Velké Británii prošly zátěžovými testy


			Všechny pojišťovny ve Velké Británii prošly zátěžovými testy
7.7.2011 Zahraničí

Všechny pojišťovny ve Velké Británii prošly v rozsáhlých zátěžových testech evropského pojišťovnictví. Uvedla to ABI (Association of British Insurers). Vyplývá to z výsledků, jež zveřejnila EIOPA a jimž jsme se na stránkách oPojištění.cz věnovali.

Z výsledků testů vyplývá, že 10 % evropských pojišťoven nesplňuje minimální kapitálový požadavek, uvedený ve směrnici Solvency 2, požadovaný pro případ závažného zhoršení makroekonomické situace.

V reakci na výsledky EIOPA uvedl ředitel pro finanční regulaci ABI Peter Vipond: "Tyto výsledky ukazují sílu a stabilitu pojišťovnictví UK."

"Mnoho britských pojišťoven zvýšilo své kapitálové rezervy v přípravě přechodu na nový režim Solvency 2 a drží dostatek rezerv pro splnění minimálních kapitálových požadavků, což dokázaly zkoušky probíhající za velmi nepříznivých ekonomických scénářů", dodal.

Podle Viponda jsou tyto výsledky důkazem, že obecné a životní pojišťovny ve Velké Británii mají silné kapitálové rezervy, ale Solvency 2 je nesmí tlačit až do bodu, kdy není  zvýšená obezřetnost ve prospěch zákazníků."

Insurance TimesZdroj: Insurance Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články