Zisky pojišťoven v eurozóně loni klesly o 5 %


			Zisky pojišťoven v eurozóně loni klesly o 5 %
4.1.2013 Zahraničí

Zisky pojistitelů, působících v eurozóně, za rok 2012 klesnou ve srovnání s rokem 2011 o 5 %. Tvrdí to auditorská firma Ernst & Young (E & Y). Pětiprocentní pokles, očekávaný v roce 2012 znamená, že zisky pojišťoven klesly kumulativně o 12 % v průběhu posledních dvou let.

Pokles byl podle E & Y způsoben špatnou návratností investic a nízkým obchodním růstem, který ovlivňuje ekonomická recese. Andy Baldwin, který ve společnosti Ernst & Young vede finanční služby pro Evropu, Střední východ, Indii a Afriku řekl: "Pojišťovny nemohou spoléhat na návratnost investic v krátkodobém horizontu. Úrokové sazby se zafixují na cca 0,75 % nejméně do roku 2017 a eurozóna bude čelit předpovědi o "ztraceném desetiletí" nízkého ekonomického růstu. Mnozí pojistitelé budou mít jen malý výběr a bude tak muset docházet ke konsolidaci.“

Trh s neživotním pojištěním bude i nadále zasažen snižováním spotřebitelských výdajů. Například se očekává, že počet nově registrovaných osobních automobilů klesne letos o 5 %, za dva roky pak v souhrnu o 15 %. V důsledku toho hovoří prognóza růstu neživotního pojištění o růstu nižším než 2 % v příštích dvou letech, což je výrazně pod historickým průměrem, který dosahuje 6,2 %.

Pokud jde o životní pojištění, podle E & Y bude předpověď o výši nezaměstnanosti vrcholit koncem tohoto roku číslem 20 milionů lidí. Důsledkem bude dramatický pokles příjmu pojistného na důchodové pojištění. Trh životního pojištění byl loni zasažen nejvíce v Itálii, s 25% poklesem pojistného v průběhu posledních dvou let. Další pokles o 4 % se očekává v roce 2013, protože budou dál klesat příjmy italských domácností.

Insurance Times

Zdroj: Insurance Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS