ZOH: američtí olympionici mají své medaile pojištěné


			ZOH: američtí olympionici mají své medaile pojištěné
15.1.2014 Zahraničí

Američtí  olympionici byli ještě do nedávné doby za ztrátu své olympijské medaile finančně odpovědní.

Olympijská medaile je nenahraditelný a ceněný klenot a ve většině případů  je  velmi pečlivě střežena. Tedy platí to alespoň pro většinu sportovců. Přesto se některým americkým olympionikům podařilo medaile ztratit, nebo jim byly odcizeny.

Snowboardista Saun White jednou našel svou zlatou medaili v boční přihrádce matčina auta. Další ztratil, když ji jeho matka vzala s oblečením do čistírny a zapomněla ji tam. (pozn.red: Saun White získal zlaté medaile ze zimních olympijských her v roce 2006 a 2010)

Plavec Brendan Hansen medaili zapomněl v letadle. Vítězi skeletonu z roku 2002 Triatanu Galovi byla medaile ukradena a policii trvalo téměř  týden, než ji objevila.

Všechny tyto medaile byly nalezeny a vráceny zpět. Pokud by se  tak nestalo, musel by dotyčný sportovec hodnotu medaile nahradit americkému olympijskému výboru.

To se pojišťovně Liberty Mutual, která je oficiálním pojistitelem  amerických sportovců pro olympijské a paralympijské hry v Soči 2014 a v Riu 2016, zdálo nespravedlivé a proto se rozhodla pojistit všechny medaile, které američtí olympionici v nadcházejících olympijských hrách získají.

PropertyCasualty360.com

Zdroj: PropertyCasualty

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články