Portál Právo pro všechny: Chyby při úrazu na chodníku


			Portál Právo pro všechny: Chyby při úrazu na chodníku
12.4.2019 Produkty

Právo pro všechny je informační portál zaměřený na právní osvětu. Nabízí úvod do právní problematiky dané věci a přehled možností řešení modelových případů. K dispozici jsou zde zcela zdarma také vzory nejčastějších právních smluv a dokumentů (reklamací, výpovědí apod.) s průvodním listem a doporučením, jak v konkrétních situacích správně postupovat. Dnes se podívejme na to, co portál Právo pro všechny doporučuje dělat, když se nám stane úraz na chodníku.

Čas od času upadneme na chodníku asi každý. Problém je, že když se člověku stane lehký úraz, který nevyžaduje okamžité ošetření, situaci podcení a začne ji řešit až ve chvíli, kdy se ukáže, že např. ruka na kterou upadl, začala natékat, nepřestává bolet apod. Teprve pak vyhledá lékařské ošetření a začne přemýšlet nad tím, jestli náhodou nemá nárok na nějakou náhradu. Jenže v tu chvíli už často svůj nárok nemá jak prokázat.

Stává se také naopak, že se člověku stane pádem na chodníku něco opravdu vážného, např. komplikovaná zlomenina nohy. V tu chvíli jej pak pro změnu ani nenapadne řešit zajištění důkazů o svém pádu a následně musí později komplikovaně shánět důkazy, jež by jeho nárok podpořily.  


Mohlo by vás zajímat: 2018: Ivan Špirakus: Klienta nejlépe ochrání vzdělání zprostředkovatele


Jaké nejlépe podchytit důkazy?

Jelikož nárok na náhradu újmy vám nevzniká při pádu na chodníku automaticky, je vhodné, pokud upadnete na chodníku, pro následné vznesení nároku po vlastníku chodníku a pro případný soudní spor nezapomenout:

  • zaznamenat si místo a čas pádu včetně stručného popisu, jak místo pádu vypadalo;
  • co nejlépe místo pádu, jeho okolí a poškození věcí (např. rozbité hodinky, mobil, roztrhlé oblečení) nafotit či jinak vhodně zdokumentovat nebo požádat případného svědka pádu, aby tak učinil;
  • vzít si kontakt na svědky, kteří pád viděli (jméno, adresu, telefon nebo mail) - svědek může být i např. člen záchranné služby, která na místo vašeho pádu přijede;
  • zajistit si lékařskou zprávu k danému úrazu a pohlídat si, aby ideálně přímo v lékařské zprávě bylo uvedeno, že se jedná o ošetření po úrazu na chodníku - návštěvu lékaře (pokud vás z místa úrazu neodvážela záchranná služba k ošetření) neodkládejte, protože déle po úrazu k lékaři zajdete, tím menší průkaznost pro případné odškodnění daná lékařská zpráva bude mít;
  • jestliže máte sjednáno úrazové pojištění pro tyto případy, nahlásit co nejdříve svůj úraz na chodníku své úrazové pojišťovně.

Pokračování článku ZDE.


D.A.S. pojišťovna právní ochrany

D.A.S. pojišťovna právní ochrany je s čtyřiadvacetiletou tradicí v České republice jedničkou na trhu s právní ochranou (dle České národní banky se podílí téměř 92 % na nákladech na pojistná plnění celého trhu s právní ochranou).

D.A.S. je jedinou specializovanou a nezávislou pojišťovnou svého druhu u nás. Svým klientům nabízí nonstop dostupný kvalitní právní servis, který se prolíná mnoha oblastmi života i podnikání. Zabývá se také edukací a přispívá k rozvoji právního povědomí ve společnosti.

Ve své praxi se pojišťovna opírá o zkušenosti z více než stoleté tradice firmy i o své mezinárodní zázemí. Působí nejen v Evropě, ale také v Kanadě nebo Jižní Koreji.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články