PČS hledá do svého týmu Risk manažera/ku  pro oblast ALM (Pardubice)

12.9.2018 JOBs

Pojišťovna České spořitelny hledá kolegu/gyni na pozici: Risk manažer/ka pro oblast ALM

Náplň práce:

  • soustavný monitoring struktury aktiv a závazků společnosti z pohledu jejich ekonomického souladu;
  • podpora (předkládání doporučení, identifikace příležitostí) a poskytování zpětné vazby businessovým útvarům v otázkách investování, tvorby a parametrizace pojistných produktů;
  • zkvalitňování používaných metrik a optimalizace metodiky;
  • používání softwaru na správu aktiv (SimCorp) a cashflow modelu (MoSes/Prophet);
  • spoluúčast na tvorbě investiční a rizikové strategie společnosti;
  • podílení se na nastavování a vyhodnocování rizikového apetitu potažmo řízení kapitálu (v oblasti ALM a tržních rizik);
  • spolupráce s ostatními risk manažery, s oddělením asset managementu a úsekem řízení produktů;
  • reporting směrem k výborům, představenstvu, VIG, dohledu (ČNB);
  • aktivní účast na rozvoji řízení společnosti podle rizik.

Požadujeme:

  • VŠ ekonomického nebo matematického zaměření;
  • praxe v pojišťovnictví a / nebo zkušenosti s finančním modelováním výhodou;
  • pokročilá znalost MS Excel (na úrovni kontingenčních tabulek, vyhledávacích funkcí, VBA);
  • analytické a logické myšlení v širších souvislostech;
  • znalost anglického jazyka (schopnost porozumět textu);
  • komunikační a prezentační dovednosti;
  • koncepční přístup, kritický pohled.

Nabízíme:

  • Příležitost pracovat pro FLEXI, nejznámější a nejlepší produkt životního pojištění na trhu
  • Odpovídající mzdové ohodnocení
  • Pružnou pracovní dobu
  • Moderní a příjemné pracoviště v centru Pardubic s dobrou dopravní dostupností
  • Možnost osobního a profesního růstu
  • Atraktivní zaměstnanecké benefity např. příspěvky na životní nebo penzijní připojištění, jazykové kurzy, sport, kulturu, volný čas, stravenky…
  • Jeden týden dovolené navíc (tedy 5 týdnů) a 5 dní zdravotního volna

Pokud vás zaujala tato pracovní nabídka, můžete využít tento formulář k zaslání vašeho CV.

Zdroj: Pojišťovna české spořitelny, a.s.