Asistenční služby k povinnému ručení: Jaké lze sjednat a za kolik?


			Asistenční služby k povinnému ručení: Jaké lze sjednat a za kolik?

Asistenční služby přijdou vhod v případě pojistné události. Díky nim se nemusíte téměř o nic starat. Pojišťovna vám zařídí rychlou pomoc s veškerým potřebným servisem, a to ať už se vám nehoda stane v České republice nebo v zahraničí. Jaké asistenční služby lze u povinného ručení využít a kolik za ně zaplatíte?

Jen základní pojištění odpovědnosti z provozu vozidla mnohdy stačit nemusí. Pokud si sjednáte nejlevnější povinné ručení a jakékoliv další připojištění nebudete chtít, můžete být v případě havárie nemile překvapeni.

Jaké asistenční služby pojišťovny k povinnému ručení nabízí?

U některých pojišťoven k povinnému ručení automaticky získáte i některé asistenční služby. Těmi nejčastějšími jsou:

  • příjezd opraváře,
  • uhrazení práce technika,
  • odtah,
  • úschova nepojízdného vozidla,
  • náhradní automobil,
  • vyproštění vozidla,
  • možnost ubytování řidiče a spolucestujících,
  • uhrazení nákladů na pokračování v cestě,
  • právní pomoc.
Jen asistenční služby nestačí, nejdůležitější jsou limity

To, že máte asistenční službu sjednanou, ale stačit nemusí. Proč? Protože mnohem důležitější jsou limity. Dojde-li k havárii nebo poruše automobilu, zajistí vám například Kooperativa opraváře, avšak samotnou opravu už si musíte hradit sami. Odtah máte bezplatně zajištěn do 50 km.

U Allianz máte v ceně asistenční služby i opravu vozidla, úschovu nepojízdného automobilu a odvoz posádky do místa, kam je vůz odtažen. V případě rozšířené asistence se limity pro odtažení pohybují v řádech desetitisíců, popřípadě jsou neomezené.

Například Česká podnikatelská pojišťovna vám sice zajistí příjezd technika, ale opravu zaplatí jen do výše 500 Kč. Stejný limit platí také u ČPP v případě odtahu. Pro představu pětistovka pokryje sotva pětikilometrovou vzdálenost. ČSOB Pojišťovna má limity čtyřikrát vyšší.

Asistenční služby vám sice zajistí servis a díky nonstop zákaznické lince i v případě nouze velmi pomohou, ale pamatujte, že ne vždy je servis bezplatný.

Nechcete se o nic starat? Pak za pojištění zaplatíte i 10 000 Kč

Nejlevnější povinné ručení se u běžných automobilů například typu Škoda Fabia pohybuje kolem 2 000 Kč až 4 000 Kč za rok. Za tuto cenu ale získáte pouze základní asistenční služby, které se týkají opravy, odtahu a úschovy vozidla. Každá pojišťovna si navíc nabídku upravuje dle svého. To, co někde může být samozřejmostí, jinde draze zaplatíte.

Nadstandardní služby je nutné si připlatit, ty vám ale pokryjí mnohem více situací. Chcete-li mít vše bez starostí, pak můžete za pojištění zaplatit i přes 10 000 Kč.

S cenou povinného ručení může zamávat také další připojištění. Na druhou stranu i ta vám mohou v případě pojistné události velmi ušetřit. Rozhodně se nevyplatí je zcela přehlížet. Navíc u některých pojišťoven rozdíl v ceně není už tak markantní. Při výběru povinného ručení se proto ptejte, porovnávejte a zjišťujte, co je pro vás nejvýhodnější.

Zdroj: dotFOX s.r.o.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS