Patříte mezi řidiče, kteří si za povinné ručení připlatí?


			Patříte mezi řidiče, kteří si za povinné ručení připlatí?

Tak jako každý rok, tak se i letos mění některá pravidla pro platbu povinného ručení. Změna se týká jak řidičů nováčků, tak zajetých „veteránů“. Pojďte se podívat, jaké novinky se uskutečnily a zda se zdražení pojištění týká i vás.

Kdo si připlatí?

Zdražení se týká všech osob, jež byly viníky dopravní nehody. Podobně na tom jsou i tzv. „rizikoví řidiči“. Tam se řadí všichni do věku třiceti let a pak nad pětašedesát let. Pojišťovny varují, že u osob spadajících do výše zmíněných skupin, se cena povinného ručení může zvýšit až o 80 %. Odborníci též připomínají, že cena závisí na lokalitě vašeho bydliště.

Pocházíte-li z malé vesničky, zaplatíte méně než lidé z velkoměsta, kteří prý svůj osobní dopravní prostředek používají častěji. Proto je větší pravděpodobnost, že způsobí nějakou nehodu či kolizi. Dalším parametrem je typ a stáří vozu. Majitelé starších vozidel s velkým obsahem motoru a vysokým výkonem si zkrátka připlatí více než lidé s novým automobilem. Důležitá je také informace, zda jste podnikatel či fyzická osoba a k jakému účelu hodláte svůj vůz využívat. Jiná pravidla platí pro taxík, jiná pro rodinného sedana a jiná pro firemní „cesťák“.

Jak ušetřit?

Především je důležité si srovnat povinné ručení. Na internetu existuje mnoho a mnoho webových stránek, které tyto služby nabízejí zdarma. Navíc to nezabere déle než pár minut. Tento krok vám ušetří obrovské částky. Internetové srovnávače jsou jednoduché a krásně přehledné. Vyberete si variantu, která nejvíce vystihuje vaši situaci.


Mohlo by vás zajímat: ČAP: Pojišťovny odhalily pojistné podvody v hodnotě 1,3 miliardy


Některé pojišťovny nabízejí bonusy například za sjednání pojistky online. K dostání jsou i různé slevy. Možností je nechat zapsat povinné ručení na zkušeného řidiče, který dosud neboural a nespadá ani do jedné věkové kategorie. Tak se zcela určitě vyhnete zdražení. Skvělým a výhodným tipem je povinné ručení Allianz.

Na co si dát pozor?

Nikdy však nezapomínejte na to, že nejlevnější pojištění se automaticky nerovná nejlepší. Nejlevnější povinná ručení nahrazují škodu až ve výši 35 000 000 korun. Ovšem musíte vzít v potaz, že ač se částka zdá dostatečná, v reálných situacích je v podstatě nicotná. Může se stát nehoda, kdy zraníte mladého člověka, který zůstane na vozíčku. Povinné ručení se nevztahuje pouze na znehodnocení vozidel, ale hradí se z něj i výdaje zraněného člověka.

Pokud pojistka nepokryje celou částku, zbylé výlohy za léčbu a další zdravotnické úkony včetně bolestného platíte ze svého. A přitom celková suma může sahat až do výše desítek milionů korun. Obdobný případ, kdy vaše levné povinné ručení nemusí stačit, je havárie s cisternou, která by byla plná benzinu. Při vzniku kontaminace půdy, vody či v horším případě zdroje pitné vody se cena škrábe opět do výše milionů. Stejně tak se vám může prodražit, když někomu nabouráte do Lamborghini. Jinými slovy na povinné ručení určitě nezapomínejte a rozhodujte se nejen podle ceny.

Zdroj: dotFOX

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články