MetLife radí, jak si užít letní dovolenou bez starostí


			MetLife radí, jak si užít letní dovolenou bez starostí

Léto odstartovalo a spolu s ním čas dovolených. Pokud stejně jako řada dalších vyrážíte do zahraničí, ať už za poznáním, sportem nebo relaxací, jistě oceníte užitečné tipy, jak si užít bezstarostnou dovolenou. František Špulák z pojišťovny MetLife radí, jak se zachovat v případě, že se vám v cizině stane úraz nebo nečekaně onemocníte.

Cestovní pojištění je dnes už běžným standardem a při zahraničních cestách je samozřejmostí. Řada lidí však bohužel neví, jak využít všech jeho výhod nebo jak v případě nutnosti vůbec postupovat. Pokud se vám v zahraničí stane úraz nebo vás postihne nemoc, vězte, že nemusíte pátrat po lékařské pomoci na vlastní pěst, protože pojišťovna se o vás postará.

„Pokud máte uzavřené platné cestovní pojištění, je vám k dispozici asistenční služba,“ vysvětluje František Špulák, Marketing and Communication Executive pojišťovny MetLife, a dodává: „Telefonní číslo bývá obvykle uvedeno na smlouvě o sjednání pojištění nebo na kartičce pojištěnce. Asistenční služba je ve vašem rodném jazyce, takže se nemusíte bát, že byste se v zahraničí kvůli jazykové bariéře nedomluvili. Operátor vám poskytne rady, jak postupovat při ošetřování a nasměruje vás k nejbližšímu lékařskému zařízení, s nímž má vaše pojišťovna uzavřenou smlouvu.


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Nový impuls v boji proti diskriminaci


Je dobré se předem připravit na to, že ošetření je v zahraničí málokdy bezplatné a může snadno přesáhnout sto euro. Pokud u sebe nemáte hotovost, opět pomůže asistenční služba, která se zdravotnickému zařízení zaručí, že účet bude proplacen. Podle instrukcí asistenční služby si rovněž vyžádejte příslušnou dokumentaci a účtenky, aby vám peníze mohly být po návratu do republiky zpětně proplaceny.

V rámci cestovního pojištění máte obvykle nárok na klasickou lékařskou péči zahrnující ošetření či případnou hospitalizaci. Pokud byste rádi využívali nadstandardních služeb, vyplatí se mít uzavřené životní a úrazové pojištění. V případě pojistné události vám peníze z plnění mohou financovat například odlehčenou verzi sádry nebo lepší pokoj v nemocnici, stejně jako případnou rehabilitaci, případně mohou fungovat jako finanční náhrada za čas strávený hospitalizací. Tento druh pojištění vás navíc chrání celoročně a bez ohledu na místo, kde se právě nacházíte. Rozhodně se proto vyplatí zvážit možnost, že investujete do péče o sebe a životní pojištění uzavřete,“ říká František Špulák, Marketing and Communication Executive pojišťovny MetLife.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články