Mladý hrdina: Dívka zachránila bratra před sražením autem


			Mladý hrdina: Dívka zachránila bratra před sražením autem
2.5.2018 Tiskové zprávy

O tom, že dopravní výchova už od útlého dětství má svůj význam, se přesvědčili v Husinci na Prachaticku. Žákyně tamější základní školy, dvanáctiletá Julie, duchapřítomně zasáhla, když se na jejího bratra na přechodu pro chodce řítilo auto. Díky její pohotové reakci si chlapec odnesl jen pár škrábanců a k nehodě nedošlo. Za tento zásah navrhl Julii poručík Milan Bajcura z Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje na ocenění Mladý hrdina.

Chlapec při ranní cestě do školy vešel na přechod, aniž by se rozhlédl. Řidička vozidla, které k přechodu přijíždělo, si dítěte nevšimla a nebýt Julie, pravděpodobně by hocha srazila. Julie si však přijíždějícího auta všimla a svého mladšího bratra rychle strhla zpět.ČP, Julie

Přivolaní policisté zjistili, že zranění, která chlapec utrpěl, byla naštěstí jen lehká a způsobená pádem na vozovku poté, co ho sestra strhla stranou. Kdyby Julie pohotově nezareagovala, mohlo jít jejímu bratrovi o život. Naštěstí ke srážce s vozidlem nakonec vůbec nedošlo.

„Je velice důležité, aby rodiče dětem neustále vštěpovali zásady správného přecházení přes silnici. Stačí, aby se dítě pořádně nerozhlédlo, a v příštím okamžiku může skončit přímo pod koly přijíždějícího vozu. Ani řidič nemusí být vždy schopen pohotově zareagovat,“ komentuje událost tiskový mluvčí Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje por. Bc. Milan Bajcura.

V loňském roce policie ČR zaznamenala 397 dopravních nehod zaviněných dětmi, které neopatrně přecházely přes silnici. Častým omylem je, že si chodci myslí, že na přechodu mají absolutní přednost. Stále ale platí, že před vstupem do vozovky se musí rozhlédnout. 


Mohlo by vás zajímat: ČAP: Pojistný trh v 1Q 2018 rostl o 4,3 %. Daří se ŽP


Ocenění proběhlo 27. 4. 2018 v Obřadní síni v Husinci na Prachaticku. Julie byla oceněna titulem Mladý Hrdina, diplomem a dárkem. Předávání se zúčastnili Juliini rodiče, její bráška i ředitelka Základní školy Mistra Jana Husa Mgr. Eva Zemanová, která od České pojišťovny převzala šek, který poslouží na rozvoj vzdělávacích aktivit na místní základní škole.

Za celou dobu předávání ocenění je Jihočeský kraj nejbohatší na Mladé hrdiny. O den dříve, tedy 26. 4., proběhlo předávání ocenění ve Strakonicích třem dívkám, které iniciovaly sbírku pro osiřelého Martínka. V lednu byli oceněni i tři hrdinové z Písku.


Projekt České Pojišťovny Mladý hrdina odstartoval v září 2017. Jeho cílem je vyhledávat děti a mladé lidi, kteří vykonali nějaký výjimečný skutek, který může k podobnému jednání inspirovat jeich vrstevníky. Oceňovány jsou dobré skutky od záchrany života až po dobrovolnickou činnost. Mladý hrdina získá věcnou cenu a Česká pojišťovna potom věnuje instituci, se kterou je jeho činnost spjata, finanční dar.

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články