Jak se v 1. pololetí dařilo německé skupině R+V?


			Jak se v 1. pololetí dařilo německé skupině R+V?

Německá pojišťovací skupina R+V, která patří k největším německým pojistitelům, zveřejnila své ekonomické výsledky za 1. pololetí 2019. Skupina je hodnotí pozitivně a předpokládá, že v roce 2019 dosáhne zisk ve všech podnikatelských segmentech. Pojistné R+V  na německém pojistném trhu dosáhlo v 1. pololetí 2019 bezmála výše 8 mld. EUR.

Celkové pojistné skupiny R+V se v 1. pololetí 2019 na německém pojistném trhu zvýšilo o 0,5 % na bezmála 8 mld. EUR. K tomu přispělo především zavedení nových pojistných produktů, z nichž mají vycházet i hlavní růstové impulzy ve druhém pololetí. 

V segmentu neživotního pojištění (bez soukromého zdravotního pojištění) byl zaznamenán růst ve všech provozovaných pojistných odvětvích. Pojistné se oproti 1. pololetí 2018 zvýšilo o 5,9 % na 3,9 mld. EUR. V pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, kde panuje obzvlášť silná konkurence a skupina R+V je v Německu třetím největším pojistitelem, vzrostlo pojistné této skupiny o 5,5 % na více než 1,8 mld. EUR.


Mohlo by vás zajímat: Nové odborné zkoušky mají zelenou! ČAP a EFPA dokončily databázi otázek


Počet pojištěných vozidel narostl za 1. pololetí 2019 o 149 000, takže celkový pojistný kmen se dostal na více než 4,6 mil. vozidel. Vysoký nárůst pojistného byl vykázán v pojištění podnikatelů, které je po pojištění odpovědnosti z provozu vozidla pro skupinu R+V druhým největším oborem podnikání. Pojistné se v 1. pololetí 2019 zvýšilo o 7,5 % na 1,1 mld. EUR. V privátním obchodě těžila skupina z toho, že na počátku roku 2019 zavedla pro své členy (právně jde o družstvo) nové privátní pojištění, u něhož se v případě dobrého škodního průběhu vrací část pojistného. Celkem bylo ve sledovaném období uzavřeno 100 000 takových nových pojistných smluv.

Pojistné skupiny R+V v životním a penzijním pojištění se však v 1. pololetí 2019 snížilo ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku o 5 % na 3,7 mld. EUR. Důvodem byl značný pokles prodeje pojištění s jednorázově placeným pojistným oproti 1. pololetí 2018. V nové produkci je proto v roce 2019 kladen důraz na sjednávání pojištění s běžně placeným pojistným. Tato strategie se prosazuje, neboť v 1. pololetí 2019 se pojistné u životního pojištění s běžně placeným pojistným zvýšilo o více než 15 % na 473 mil. EUR. Poptávka po penzijním pojištění skupiny R+V je trvale silná.


Mohlo by vás zajímat: Pětinový nárůst srážek na železničních přejezdech. Jak řešit krizové situace?


Pojistné u klasického penzijního pojištění činilo v 1. pololetí 2019 cca 980 mil. EUR a u podnikového (kolektivního) pojištění 645 mil. EUR. U podnikového pojištění se skupina prosadila například tím, že nabízela produktová řešení na celou dobu pracovní aktivity s možností zvolit si vybrané prvky i produkty na částečnou dobu s garancemi. Pojistný kmen životního a penzijního pojištění vzrostl v 1. pololetí 2019 o cca 1 % na celkových 6,2 mil. pojistných smluv.

Pozitivní vývoj byl zaznamenán též v soukromém zdravotním pojištění. Pojistné se v 1. pololetí 2019 zvýšilo o 5 % na 318 mil. EUR. Počet pojištěných osob dosáhl 1,1 mil., což znamená přírůstek o 9 %.

Zdroj: R+V

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články