Žebříček 50 největších zajišťoven světa


			Žebříček 50 největších zajišťoven světa

Největšími světovými zajišťovnami současnosti jsou stále Munich Re a Swiss Re. Obě zajišťovny dosahují v úpisech téměř dvojnásobek toho, co třetí konkurent v pořadí Hannover Re. Uvádí to report společnosti AM Best řadící 50 největších zajišťoven podle jejich předepsaného zajistného.

V první desítce se dále umístily SCOR S.E., Lloyd's, Berkshire Hathaway Inc., Reinsurance Group of America Inc., China Reinsurance (Group) Corporation, Everest Re Group Ltd. a PartnerRe Ltd.

TOP 10re

Tyto zajišťovny tvoří světovou desítku a jejich pořadí se od roku 2014 nijak nezměnilo. Vedoucí společnosti na trhu stále obhajují svou dominanci. Změna pořadí TOP 10 se neočekává ani v roce 2016, a pokud bychom sečetli veškeré předepsané zajistné těchto deseti gigantů, dosáhli bychom 70 % celého zajistného trhu.

Organický růst a konsolidace byly nejvýznamnějšími motory, které hnaly menší zajišťovny na vyšší příčky žebříku. RenaissanceRe se posunula oproti předchozímu roku o 6 pozic díky 30% nárůstu hrubého předepsaného zajistného. Toho dosáhla akvizicí společnosti Platinum Underwrites v hodnotě 1,9 miliard dolarů. Zatímco Arch poskočil o 5 míst na 22 pozici díky konsolidaci Watford Re, jež mu vynesla 25% nárůst zajistného.

Skokanem roku se stala Qatar Re, která rostla o 116 %, a posunula se o 15 příček na 35. místo.

Níže můžete vidět tabulku v aktuálním pořadí velikosti zajišťoven za rok 2015. Čísla jsou uváděna v milionech dolarů.

TOP 50 re

Zdroj: AM Best's Special Report

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články