O jaká čísla jde na summitu v Kodani


			O jaká čísla jde na summitu v Kodani
8.12.2009 Pojistný trh

Výzkum, který zveřejnila UN Climate Conference, naznačil v předvečer summitu o klimatických změnách v Kodani rámec, v jakém by se měla pohybovat jednání, aby se lidstvo vyvarovalo nejhoršího scénáře v globálním oteplování. Sdělovací prostředky se spojily a shodně volají po tom, aby celosvětoví političtí lídři zprostředkovali smysluplnou a závaznou smlouvu.

Hovoří se o tom, že vyspělé státy poskytnou těm rozvojovým finanční a technickou pomoc. Aby se lidstvo vyvarovalo nejhoršího scénáře, pokud jde o klimatické změny, musí být emise skleníkových plynů sníženy o miliardy tun.

Konkrétní čísla jsou však poměrně málo známa. Analýzu návrhů, které předkládají jednotlivé státy pro každoroční snížení emisí, zveřejnil Nicholas Stern v rámci United Nations Enviroment Programme (UNEP). Bylo zjištěno, že mezera mezi snížením emisí, které jednotlivé státy navrhují, a tím, co je potřeba k tomu, aby se zabránilo celosvětovému spuštění dramatických klimatických změn, může být několik miliard tun skleníkových plynů.

Na základě výzkumu bylo zjištěno, že k tomu, aby se svět vyvaroval růstu globálního oteplování o více než 2 stupně Celsia, nesmějí celkové roční emise skleníkových plynů překročit 44 miliard tun ekvivalentu oxidu uhlíku.

Analýzy ukazují, že rozdíl mezi požadovaným cílem a nejambicióznějšími návrhy jednotlivých států na snížení emisí, přednesenými v posledních měsících a týdnech, je okolo dvou miliard tun CO2.

Jestliže cíl, který představuje hranici 44 miliard tun, bude v roce 2020 nadále překračován, bude velmi obtížné a mimořádně nákladné dosáhnout o desetiletí později požadovaného cíle.

Proto, aby bylo dosaženo požadovaného cíle, radí UNEP, aby rozvojové země zvýšily své návrhy, týkající se omezení emisí. „Vyspělé země by měly přijít s nabídkou významnějšího snížení, než jsou existující návrhy. Cíle nebude dosaženo, pokud se nezúčastní takové země, jako jsou Brazílie a Indonésie. Nepůjde to také bez dodatečného snížení emisí v leteckém a lodním provozu, které jsou „dílem“ mezinárodních korporací,“ tvrdí se ve zprávě.

Insurance Times

 

Share/Bookmark

Zdroj: Insurance Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

takový blbosti

Visitor,  8. 12. 2009

To jsou takový blbosti, to je strašný, NEJSOU opravdu vědecké studie o tom, že by člověk měl na přírodu tak značný vliv, podle pořádných studií (ne podle těch cárů papíru, kterýma se tam ohánějí ti papaláši) má člověk na starosti pouze 2% CO2 emisí za rok, zbytek je příroda. Asi nikdo z nich ještě neslyšel o fotosyntéze a dalších přírodních procesech, natož o Solárním oteplování, to je pro ně moc složité.
To akorát zas půjdou miliardy euro na blbosti, a budou chybět někde jinde. Beztak si jen někdo namastí kapsu...z našich (českých, evropských) daní a plateb...
"To je hnus, velebnosti...."

RSS

Související články