Požár v pražské Vinoři. Škoda odhadnuta na 50 milionů


			Požár v pražské Vinoři. Škoda odhadnuta na 50 milionů
6.12.2017 Škody, Požáry

V pražské Vinoři 5. 12. večer hořela hala objektu, ve které sídlí prodejce balících strojů a obalového materiálu Ronex. Svědci události popisovali také hlasité výbuchy. Hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu, oheň se jim podařilo dostat pod kontrolu krátce po 23. hodině. V středu ráno byl již zcela uhašen. Škoda je odhadována na 50 milionů Kč.

K požáru haly v Mladoboleslavské ulici v pražské Vinoři vyjelo 5. 12. kolem sedmé hodiny večer několik jednotek hasičů. Na místo bylo k dramatickému zásahu v prvním sledu vysláno také 18 cisteren s vodou, dva žebříky a jedna plošina. Jednalo se o profesionální a dobrovolné jednotky, a to včetně hasičů ze Středočeského kra­je.

V době příjezdu první jednotky se ozývaly z haly výbuchy tlakových lahví, plameny šlehaly několik metrů vysoko. Ve 20:00 hodin byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu. Zřízeny byly tři požární úseky a místo zásahu bylo pro běžnou dopravu uzavřeno. Na místě se postupně vystřídalo 32 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.


Mohlo by vás zajímat: Ivan Špirakus: Trpělivost je klíčový znak pojišťováka


Hořelo v jedné hale čtyř spojených průmyslových a skladových hal. Hasičům se podařilo větší část budov zachránit a zamezili tak dalšímu šíření plamenů. Přesto došlo k totální devastaci jedné z hal o rozměrech asi 40×30 metrů a části další přilehlé budovy.

Kolem 22. hodiny byla zřízena celkem čtyři stanoviště na doplňování vody. Na místo se dostavil Český červený kříž, který zajišťoval občerstvení a servis pro zasahující hasiče.

                                                                                                                         Zdroj: HZS PRaha

Hasiči z chemické laboratoře z Kamenice každých 30 minut monitorovali ovzduší. Starosta městské části Vinoř vyhlásil místním rozhlasem upozornění pro občany Vinoře, aby nevětrali a nevycházeli z domovů. Nedaleká čerpací stanice a obytné domy však nebyly požárem ohroženy. Krátce po 23. hodině byl požár lokalizován, plameny byly pod kontrolou a probíhalo dohašování.

Na místě zůstal větší počet jednotek až do 01:00 hodin, kdy proběhla částečná redukce sil a techniky. Při požáru se lehce zranil jeden hasič na noze a dva policisté se nadýchali zplodin hoření.

Škoda po tomto požáru skladových hal ve Vinoři je podle prvních odhadu HZS 50 milionů korun. Příčina požáru se zatím vyšetřuje, což může trvat i měsíc. V současné době je požár uhašen. Na místě zůstává jedno záložní družstvo, které vyhledává případná skrytá ohniska.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články