Česká pojišťovna po čtvrteční bouřce eviduje škody za 20 miliónů


			Česká pojišťovna po čtvrteční bouřce eviduje škody za 20 miliónů
27.7.2009 Živly

Po čtvrteční bouřce už oznámilo České pojišťovně nové případy přes tisíc lidí, předběžný účet zní na více než 20 milionů korun.

Po čtvrteční bouřce, doprovázené silným větrem a blesky, se během následujícíh dnů ozvalo České pojišťovně 1030 lidí, kterým živly poškodily majetek za více než 20 milionů korun. Nejvíce škod eviduje Česká pojišťovna z Mladoboleslavska, odkud jí klienti oznámili 161 pojistných událostí.

Mezi silně postiženými okresy jsou rovněž Nymbursko s 91 škodami, Jičínsko (90), Semilsko (87), Praha a její okolí (83) a Mělnicko (78).

Nejčastějšími škodami jsou zničené střechy a krovy domů, zatopené sklepy a poškozená auta, na která  spadly kusy stromů nebo krytin ze střech. Dalších 42 škod za více než 8 milionů korun například jenom po čtvrtku nahlásili České pojišťovně zemědělci.

Pouze po čtvrteční odpolední bouřce eviduje Česká pojišťovna 11 nových škod po úderu blesku a 51 škod vzniklo po krupobití. Naprostá většina - přes 900 pojistných událostí - jde i tentokrát na vrub vichřice. Požár má po čtvrteční bouřce nahlášený Česká pojišťovna pouze jeden.

Česká pojišťovna kryje riziko živlů (včetně vichřice, úderu blesku, záplav a povodní) společně s řadou dalších rizik u pojištění staveb a domácností automaticky a standardně.

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články