Zaměstnanci Allianz přes den řeší pojistky, večer pak rozvážku respirátorů


			Zaměstnanci Allianz přes den řeší pojistky, večer pak rozvážku respirátorů

Za maximálního bezpečí udržela Allianz pojišťovna nezměněný chod i během koronavirové infekce. Díky tomu zajistila plný servis pro své klienty, obchodníky, dodavatele a obchodní partnery.

Zároveň však Allianz propůjčila své schopnosti a kapacity hned několika neziskovým organizacím – například organizaci Život 90, která podporuje seniory v nezávislém životě, poskytla sto tisíc korun. A sami od sebe se v pomoci druhým angažují i její zaměstnanci.

Jedním z těch, kteří sedali za volant od samého začátku pandemie, byl i zaměstnanec Allianz Daniel Jakubička. Přes den řešil pojištění klientů z bezpečí svého Home Office a v noci a o víkendech rozvážel respirátory tam, kde byly nejvíce potřeba - do českých nemocnic.


Mohlo by vás zajímat: Světovou ekonomiku zasáhl tvrdý a bezprecedentní šok


„Když jsem se dozvěděl o iniciativě Covmask, která ve spolupráci s ČVUT vyrábí z masek na potápění štíty s filtrem pro zdravotní personál v první linii, neváhal jsem, a stal jsem se jedním z dobrovolníků, kteří dopravují jejich výrobky po republice,“ vysvětluje Daniel Jakubička. Za volant se poprvé posadil koncem března.

„Bylo to v pátek, po práci, kdy byla připravena první zásilka pro záchranky a nemocnice v Pardubicích a v Jeseníku. V sobotu jsem jel znovu do Pardubic, do nemocnice Svitavy, a pak do nemocnice u sv. Anny v Brně,“ vzpomíná Jakubička na první dny a dodává: „Za dva dny jsem najel skoro tisíc kilometrů a poznal mnoho skvělých a obětavých lidí, kteří stojí v pomyslné první linii a starají se o nakažené pacienty. Ti lidé si zaslouží naši úctu, respekt a pomoc.“

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články