UNIQA otevírá svoji Inovační laboratoř

21.11.2017 Tiskové zprávy

17. listopadu se ve vídeňské Design Tower otevřelo Inovační centrum a Start-Up-Hub weXelerate. S rozlohou 9.000 čtverečních metrů jde o největší středoevropské středisko nových nápadů. Pronajímatelem prostoru je koncern UNIQA Insurace Group, čímž hodlá podpořit nejdůležitější „digitální stanoviště“ v Rakousku a umožnit koncentraci inovativních firem. Kromě toho chce UNIQA přispět i rozsáhlým akceleračním programem.

UNIQA se stala i korporátním partnerem weXelerate a nabízí vybraným start-upům úzkou spolupráci. Mohou profitovat z etablované infrastruktury, znalosti a prestiže značky UNIQA, o niž se mohou nyní opřít. V neposlední řadě půjde samozřejmě i o finanční investice. 

„Náš zájem o star-upy je mimořádný. Chceme poskytnout našim zákazníkům v dlouhodobém horizontu jasné přidané hodnoty a inovativní servis. Díky razantnímu růstu a stále se zvětšující ekonomické síle start-upů je pro nás finanční účast na nich velmi atraktivní,“ komentoval nejnovější iniciativu skupiny UNIQA šéf týmu inovací Andreas Nemeth. 


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Ceny ne a ne POVyrůst...


Jako korporátní partner inovační laboratoře weXelerate má UNIQA možnost stanovit výběrová kritéria pro zájemce z řad start-upů a samozřejmě s nimi rozvíjet úzké vazby. Kromě externích subjektů bude ovšem v Design Tower sídlit rovněž UNIQA Innovation Lab – místo setkávání pro zaměstnance skupiny UNIQA a dalších digitálních firem, výzkumných společností a expertů. „Jde o to, abychom se učili navzájem,“ vysvětluje záměr Andreas Nemeth. „Těšíme se na spolupráci s motivovanými inovátory napříč odvětvími. Cílem je vytvořit jakési silo inovací.“ A kromě výměny zkušeností, poznatků a vzájemné spojení půjde přímo na tomto místě rovněž o uskutečňování konkrétních inovačních projektů. 

Angažmá koncernu UNIQA v inovátorském centru weXelerate je jedním z pilířů jeho digitální a inovační strategie. UNIQA má aktuálně už podíly na pěti start-upech. Vedle Twista v České republice, které se soustředí na odložené platby na internetu a chystá expanzi v rámci regionu CEE, k nim patří dále FINABRO, digitální poradce pro spoření a dlouhodobé investice, platforma fragnebenan.at pro sousedskou výpomoc a vztahy, dále Fincompare pro rozšíření možností financování a INZMO, což je název pro InsurTech zaměřený na prodej pojištění přes mobilní zařízení a on-line portály. Akcelerační program UNIQA poskytuje podporu pro nápady mladých start-upů, které se týkají širokého zaměření „Bezpečně, lépe a déle žít“.

Zdroj: UNIQA pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články