Video srážky: Mohutný požár cisterny má jednu oběť


			Video srážky: Mohutný požár cisterny má jednu oběť
14.10.2019 Video, Spektrum, Škody

Dálnice D1 ve směru na Brno byla svědkem závažné havárie, kdy do nabourané cisterny, která vezla palmový olej, narazilo hned několik aut. Jeden člověk bohužel zemřel. Podle informací hasičů je škoda 10 milionů korun.

Nehoda se stala na 49. kilometru u Psár na Benešovsku. Operační středisko k události postupně vyslalo čtyři profesionální a tři dobrovolné jednotky. Po průzkumu bylo upřesněno, že jde o nehodu cisterny, která se převrátila přes oba jízdní pruhy, a pěti osobních vozidel.

Zdroj: Facebook ŘSD

Cisterna převážela palmový olej a po kolizi začala hořet, požár následně zasáhl i čtyři havarovaná auta. V jednom z nich byla nalezena osoba bez známek života.Zdravotnická záchranná služba na místě ošetřila dalších devět lidí, z nichž někteří byli převezeni do nemocnice. Když policisté na 34. kilometru odkláněli dopravu, jeden z vozů najel do zátarasu. Způsobil tak další nehodu, při které se jeden z policistů vážně zranil.


Mohlo by vás zajímat: Tomáš Síkora: AČPM kultivuje trh a vytváří standardy chování vůči spotřebitelům


Přivolána byla i letecká záchranná služba, která transportovala policistu sraženého osobním vozem při regulaci dopravy. Požár se podařilo půl hodiny po oznámení události lokalizovat a za další půlhodinu zlikvidovat. V další fázi zásahu se jednotky soustředily na zastavení úniku přepravované látky z cisterny. Vzhledem k částečnému úniku do kanalizace byl na místo povolán i zástupce odboru životního prostředí z Vlašimi. Na nezbytně nutnou dobu byl provoz na dálnici mezi křižovatkami na 34. a 56. kilometru zastaven v obou směrech.

Zdroj: YouTube

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

:(

AjkPark,  15. 10. 2019

njn, vsichni drandime, jako by nam ty silnice patrili ... koukame do mobilu, atd. nechapu, ze to tolik aut narvalo do te cisterny, chapu byla tma, ale doprkenka, koukam pred sebe ne? Nevim, zda se mi to moc. Určité dílo viny určitě nesl ten olej, který se musel vylít na tu silnici ... a proto raději jezdit po dálnici 110, ušetříte palivo, motor, a někdy i život ... naše republika není tak velká, aby nám těch 20km za hodinu udělalo nějakou zásadní čáru přes rozpočet ...

RSS

Související články