Konference: Trendy v pojišťovnictví 2018


			Konference: Trendy v pojišťovnictví 2018
30.10.2018 Téma

Společnost conforum uspořádala 30. října v hotelu Courtyard by Marriott Prague City odbornou konferenci, která se věnovala vysoce aktuálním tématům, jako je IDD a zákon o distribuci pojištění, digitalizace a její vliv na distribuční kanály nebo pojištění kybernetických rizik.

Po slavnostním úvodu moderátora akce Václava Křivohlávka vystoupil s úvodní přednáškou hlavní ekonom CZECH FUND Lukáš Kovanda, který se zaměřil na pojistný trh optikou makroekonomického vývoje. Následovala panelová diskuze, jež se soustředila na vize budoucího vývoje tuzemského pojistného trhu, na zaříkadlo jménem regulace nebo na význam nových technologií v interních procesech a v komunikaci s klienty. Své názory představili Josef Lukášek, ředitel produktového vývoje a pricingu v Allianz pojišťovně, Karel Waisser, generální ředitel Slavia pojišťovny a Ivan Špirakus, generální ředitel společnosti INSIA.

Po přestávce na kávu vystoupil Jiří Beran, ředitel odboru Finanční trhy II ministerstva financí, který představil aktuální a očekávané legislativní novinky v ČR. Konkrétně se pak věnoval evergreenu celé konference zákonu o distribuci pojištění, panevropskému penzijnímu produktu v tuzemském kontextu, motorové směrnice a její transpozici a neopomněl se také ohlédnout za nařízením GDPR a jeho dopadem na pojistný sektor.


Mohlo by vás zajímat:Přikryl a Čechová: ZDP aneb Zlomyslnosti Domácího „Právotvůrce“


Následovala přednáška specialisty pojišťovny UNIQA Martina Rotkovského, který si položil otázku, zdali pojišťovnictví drží krok s tepem doby, a to v souvislosti rychlého vývoje technologií. Téměř šedesát návštěvníků konference si poslechlo jeho názory na velké téma blízké budoucnosti – internet věci a jeho využití v pojišťovnictví, zaměřil se také na InsurTech, startupy nebo na problematiku posílení interakce se zákazníky v rámci digitální transformace.

Po společném obědě přišla na řadu velmi zajímavá panelová diskuze. Měla všeříkající název Quo vadis životní pojištění? Aleš Krejdl, ředitel Útvaru životního pojištění z České pojišťovny, Ondřej Poul, ředitel Úseku pojištění osob z Kooperativy, Jiří Šindelář, výkonný ředitel České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování a Ivan Špirakus, generální ředitel společnosti INSIA se společně zamysleli na tím, zdali zvoní hrana investičnímu životnímu pojištění, jak na spotřebitelské spory v ŽP, jak se bránit konkurenci spořicích a investičních produktů a co pro IŽP znamenají dvojkolejné informační povinnosti podle IDD a PRIIPs?


Mohlo by vás zajímat: Sloupek Kateřiny Lhotské: Kuřecí plátek s broskví


Velký ohlas vzbudila následující prezentace specialisty společnosti Colonnade Marko Antiče, který si vzal na paškál stále lehce tajemnou oblast pojištění kybernetických rizik. S přítomnými odborníky se podělil o své zkušenosti z této oblasti a konkrétně popsal aktuální trendy z prodeje produktů pojištění kybernetických rizik. Podle něj je klíčové si u tohoto typu produktu položit otázku, jak prodat něco, co klienti odmítají, ale potřebují?

V závěru podařeného dne pak vystoupil ještě Ludvík Bohman, odborník na oblast pojistného podvodu, a Vladimír Dvořák, head of product development and pricingu skupiny NN, který otevřel důležité téma, jak mluvit s klientem stejným jazykem.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články