Kvalitní dovolená pojištěná dobrou knihou. Lidé z byznysu a jejich knižní tipy


			Kvalitní dovolená pojištěná dobrou knihou. Lidé z byznysu a jejich knižní tipy
8.8.2016 Téma

Léto je v plném proudu a trh se líně převaluje pod přikrývkou dovolených. Zatímco české pojišťovnictví střádá síly na další sezónu, je dobré nabrat inspiraci a nové myšlenky. Oslovili jsme několik osobností pojistného trhu a požádali je o doporučení literatury, která by vás mohla během volných dnů inspirovat, či pobavit.

Karel Waisser, Generální ředitel Slavia Pojišťovny

Doporučuje: Strategie modrého oceánu od W. Chan Kima a Renee Mauborgne

Strategie modrého oceánu

Tuto knihu jsem četl již, když jsem pracoval v Allianz pojišťovně. Autoři skvěle popisují, jakým způsobem se může firma vymezit oproti konkurenci, nebo vytvořit vlastní trh, kde konkurence není. Tehdy jsem to vnímal určitým způsobem, ale když jsem ji četl teď, je to pro mě úplně jiná inspirace a nacházím tam úplně nové věci. Doporučil bych jí především manažerům.“

 

Tomáš Vaníček, náměstek generálního ředitele Pojišťovny České spořitelny

Doporučuje: Boží pěst od Fredericka ForsythaBoží pěst

V létě zásadně knihy o byznysu nečtu. V tomto ročním období raději vyhledávám knihy mého oblíbeného autora Fredericka Forsytha, který dokonale kombinuje realitu a fikci. Zejména oblíbené jsou pro mě jeho knihy Afghánec nebo Boží pěst, kde autor čtenářům napínavým způsobem odkrývá svět vysoké politiky na pozadí terorismu a kuvajtské krize.

 

Pavel Řehák, předseda představenstva DIRECT pojišťovny

Doporučuje: Universe in a single atom od Dalai LamyUniverse in a single atom

Tuhle knížku čtu poněkolikáté a pořád mi přináší zajímavé podněty a myšlenky. Poutavě a přitom jednoduše přibližuje průniky mezi budhismem a moderní vědou a rozvíjí otázky, co si tyto dva světy mohou navzájem dát.

 

Martina Frka, místopředsedy DIRECT pojišťovny

Doporučuje: Moudrost a zdravý rozum od Peppera de CallieraMoudrost a zdravý rozum

„Moudrost a zdravý rozum je čtení, které se hodí na léto, ale sáhnout po téhle poměrně útlé knížce můžete i kdykoliv jindy. Důvod? Je nabytá zkušenostmi člověka, který se po mezinárodní kariéře usadil v Praze a který má za sebou spoustu osobních zkušeností při rozmlouvání s inspirativními lidmi ze světového byznysu. Autor si přesto, s kým se při své práci napříč světem setkal, zachoval nevídanou míru skromnosti. Oceňuji, že se na svět kolem sebe kouká velmi realisticky a vůbec ne povýšenecky. Obsah je zkrátka uvěřitelný a užitečný. Knížka překvapuje ještě jednou věcí – je napsaná jak v češtině, tak angličtině. Člověk si tak může „procvičit“ i nějaká ta slovíčka."

 

Libor Stodola – HR manažer a ředitel komunikace v AXA

Doporučuje: Myšlení rychlé a pomalé od Daniela KahnemanaMyšlení rychlé a pomalé

"Každým rokem pravidelně přibaluji na dovolenou jednu až dvě knihy. Jedna z knih, ke které se poměrně často vracím a hledám v nich inspiraci je „Myšlení rychlé a pomalé” od Daniela Kahnemana. I když jde o knihu z kategorie motivační a naučné literatury, tak mě velmi zaujala forma, jakou autor popisuje principy našeho rozhodování. Kniha a popis situací je doprovázen nespočtem příkladů a zajímavostí, které demonstrují, kdy využíváme systém tzv. Rychlého rozhodování a kdy naopak přepneme do režimu pomalého rozhodování. Každý systém má své výhody a nevýhody. Kniha je určena pro všechny, kdo májí zájem více porozumět vlivu emocí, intuice či naopak přísného racionálním uvažování na naše rozhodnutí."

 

Marek Vích, ředitel komunikace a Kooperativa pojišťovně

Doporučuje: Husitská Epopej od Vlastimila VondruškyHusitská Epopej

Jedná se o sedmidílnou ságu vyprávějící o událostech v 15. století v Českém království. První díl se odehrává v letech 1400 až 1415 a popisuje život na dvoře krále Václava IV., prostředí pražské univerzity, mládí Jana Žižky, bitvu u Grunwaldu a také počátky reformačního hnutí a upálení Mistra Jana Husa. Druhý díl se zabývá růstem revolučních nálad v zemi, budováním Tábora, prvním křižáckém tažení do Čech, zápasem o čtyři artikuly pražské a smrtí Jana Žižky. Třetí díl popisuje krizi husitské revoluce, kdy osud země provází hlad a dochází k nástupu císaře Zikmunda na český trůn. Zatím poslední čtvrtý díl začíná těsně po smrti císaře Zikmunda. Na trůn nastoupí jeho zeť Albrecht Habsburský. Ten však záhy také umírá a v zemi se znovu rozhoří domácí válka, kterou proti sobě vede šlechta podporovaná městy.

 

Jolana Kolaříková, ředitelka úseku marketingu České podnikatelské pojišťovny

Doporučuje: Vraždy v kruhu od Ivy ProcházkovéVraždy v kruhu

Spousta z nás si dovolenkovou pohodu na chatě nebo na pláži nedovede představit bez dobré knihy. Nejen o prázdninách bych každému doporučila dobrou detektivku. Například kriminální román Ivy Procházkové Vraždy v kruhu, který se stal předlohou úspěšného stejnojmenného seriálu na ČT 1.

 

 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS