SMSkování za volant nepatří, připomíná emotivní klip


			SMSkování za volant nepatří, připomíná emotivní klip
8.11.2018 Téma, Zaviněné lidmi

Používání mobilu za jízdy, psaní textových zpráv a s tím spojená nepozornost při řízení patří v posledních letech k nejčastějším příčinám nehod na tuzemských silnicích. Loni za volantem kvůli nehodám z nepozornosti zemřelo 65 lidí. Na novodobý negativní fenomén upozorňuje další video preventivně bezpečnostní kampaně Hlavně bezpečně.

Jednu z hlavních rolí si v něm zahrála Andrea Kalousová, přítelkyně Kamila „Kazmy“ Bartoška, jenž nedávno kontroverzně poukazoval na problematiku zastavení u dopravních nehod. Projekt je financován z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů (ČKP).

Nový videoklip filmového režiséra Dana Pánka, který režíroval již klip „Nebe“ s přes půl milionu zhlédnutí na sociálních sítích a online médiích, poukazuje zejména na důsledky používání mobilního telefonu za volantem.


Mohlo by vás zajímat: Hurikán Michael: Gigantické škody na Floridě


„Počet nehod, které zavinili řidiči motorových vozidel nedostatečným věnováním se řízení vozidla, za prvních devět měsíců roku 2018 dosáhl počtu skoro 13 000. Zásadní podíl na tom mělo právě používání mobilního telefonu. Přes veškerá usnadnění, která nám mobilní telefony přinášejí, je zkrátka neslučitelné používat je za jízdy pro psaní textových zpráv nebo třeba dokonce i focení a věnovat se zároveň stoprocentně řízení,“ řekl Jan Matoušek, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů.

V emotivně silném klipu hraje kromě Andrey Kalousové i mladý Patrik Černoch. Oba jsou zástupci generace do 30 let, která je nejrizikovější skupinou v používání mobilu za volantem. „Je důležité oslovit především mladé řidiče a řidičky, kteří s mobilem vyrůstali a je pro ně už naprosto přirozenou součástí života Je důležité připomínat, jak je zásadní při řízení mobilní telefon odkládat,“ vyjádřil se ještě Matoušek.

 

 

Zdroj: Česká kancelář pojistitelů (ČKP)

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články