V tomto případě jde o jeden z největších skandálů, pokud jde o zneužívání, v dějinách USA, do kterého vnesl světlo také Netflix ve svém dokumentu („Athletin A“). Soudní proces s Nassarem se konal v roce 2018. Byl odsouzen k téměř 300 letům vězení.
Nassar byl zaměstnán také na Michigan State University. Tato univerzita přislíbila vyplatit obětem celkově 500 mil. USD. Olympijský výbor USA obětem učinil nabídku ve výši 215 mil. USD. Jak se zdá, jednání o vyrovnání se opožďují, protože podle výboru pojistitelé neprojevují žádný spěch. Nyní proto byla vůči 11 z nich, včetně Chubb a AIG, vznesena olympijským výborem žaloba.
Mohlo by vás zajímat: Jak se dopracovat v EU k lepší regulaci?
Dokument Netflixu ukazuje, že mladé gymnastky byly poháněny svými trenéry k nejvyšším výkonům brutálními metodami. Ke zneužívání je pak tudíž poměrně hladký přechod. Většina dívek přichází do péče trenérů již zhruba v 10 letech. V tomto věku nebylo mnohým z nich, vůči nimž se Nassar provinil, vůbec jasné, jaká nespravedlnost se jim vlastně stala.
Pokud jde o roli pojistitelů v této kauze, tak dne 9. října 2020 se k tomu vyjádřila Susanne Lyons, předsedkyně Olympijského výboru USA. Obvinila pojistitele ze zdržování vyjednávání o odškodnění se stovkami žen, které byly zneužity dřívějším lékařem národního týmu Nassarem.
Uvedla, že téměř jeden a půl roku se výbor aktivně zúčastnil v mediačním procesu. Podle jejího názoru pojistitelé nedodrželi své smluvní závazky vůči Olympijskému výboru USA a nejednali poctivě a v dobré víře. Vzhledem k tomu, že výbor nezískal jistotu, že může být dosaženo rozumného odškodnění, tak byl donucen podat žalobu.
Komentáře
Přidat komentář