Swiss Re přichází s parametrickým pojištěním úrovně vody


			Swiss Re přichází s parametrickým pojištěním úrovně vody
25.4.2019 Zahraničí

Společnost Swiss Re Corporate Solutions přinesla na trh nové indexově vázané pojištění. Jmenuje se FLOW a chrání proti finančním dopadům příliš vysokého, nebo naopak příliš nízkého stavu vody v řekách.

Jako součást inovativních pojistných řešení poskytne Swiss Re v rámci tohoto parametrického pojištění pojistné plnění v podobě fixní částky v situaci, kdy nastane ve smlouvě definovaný index (stav vody), namísto toho, aby se spoléhalo na šetření ztrát a případné soudní rozhodování.

FLOW využívá indexového vzorce, který odkazuje na měřené úrovně vody na definovaných úsecích toku. Každá smlouva je individuálně šitá na míru držiteli pojištění podle velikosti jeho rizika. Podle Swiss Re odráží individuální index vlastní rizikovou zátěž klienta vztaženou k zisku a nákladům.

Finanční vyrovnání zahrnuje i zvýšené náklady na opatření přijatá ke zmírnění dopadů rizika.


Mohlo by vás zajímat: Společnosti Boeing hrozí náhrada škody v historické výši


„Velmi suché a horké léto 2018 způsobilo v Evropě historicky nízké stavy většiny řek,“ poznamenal Thomas Keist, šéf marketingu v oblasti inovativních řešení rizik EMEA. „Důsledkem toho bylo snížení objemu produkce a zvýšení nákladů na přepravu zboží.“

„Vzhledem k tomu, že jádrem našeho podnikání je pojišťovat firmy zasažené důsledky přírodních rizik, jako je sucho a horko, vyvinuli jsme produkt FLOW, aby se s nimi mohly vyrovnat, když ztratí zisk kvůli přerušení provozu z důvodu příliš nízkého nebo naopak příliš vysokého stavu vody v toku.“

Pojištění FLOW je dostupné ve Velké Británii, stejně jako na evropských trzích Belgie, Francie, Německa, Itálie, Lucemburska, Nizozemí, severských zemí, Portugalska, Španělska a Švýcarska.

Zdroj: Swiss Re

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články