Zajímavost: COVID-19 zkomplikoval Allianz natáčení reklamy s Usainem Boltem


			Zajímavost: COVID-19 zkomplikoval Allianz natáčení reklamy s Usainem Boltem
14.10.2020 Zahraničí

Začátkem roku 2020 zahájil německý Allianz Direct sérii reklamních kampaní, v nichž hlavní roli svěřil nejrychlejšímu muži zeměkoule Usainovi Boltovi. Zatímco první reklamu natáčel štáb přímo na Jamajce, která je jeho domovem, později pro další vlnu už to nebylo kvůli globální koronavirové pandemii možné. A tak se točilo na dálku…

Od října 2019 vystupují německá on-line pojišťovna AllSecur a nizozemská on-line pojišťovna AllSecur pod jménem Allianz Direct. Koncem tohoto roku a v prvním čtvrtletí 2021 k brandu Allianz Direct přibydou ještě společnosti Genialloyd v Itálii a Fénix Directo ve Španělsku. V zájmu propagace těchto spojení obstaral Allianz Direct globální sportovní ikonu, aby se stala jejich ambasadorem.


Mohlo by vás zajímat: IE reaguje na konzultaci EIOPA: Rovné tržní podmínky jako imperativ


Atleta Usaina Bolta není třeba příliš představovat: osminásobný olympijský šampion, jedenáctinásobný mistr světa a světový rekordman v běhu na 100 i 200 metrů. Pokud někde chtěli při své atletické události pozvat Usaina Bolta, museli si pořadatelé připravit startovné ve výši okolo půl milionu USD. Největší hvězda sportu tohoto desetiletí ukončila kariéru v roce 2017. Podle zástupců Allianz Direct bylo cílem náboru Usaina Bolta do reklamních spotů zdůraznit mezinárodní charakter značky a oslovit opravdu co nejširší veřejnost. Kooperace je navíc zcela v souladu s rolí mateřské společnosti Allianz, která se od roku 2021 stane celosvětovým pojišťovacím partnerem olympijského a paralympijského hnutí.

Zdroj: YouTube

První reklama se objevila letos v březnu. Podle pojišťovny zdůrazňuje reklamní komunikace s Boltem podobnou rychlost, s níž lze sjednat pojištění auta. Proto k zahájení tradiční podzimní sezóny změn pojistitele v pojištění vozidel byly natočeny nové reklamní klipy s Usainem Boltem. Kvůli globální pandemii COVIDU-19 ale musely štáby pracovat distančně. Nejprve byly některé záběry do spotů natočeny v Nizozemí s dublérem Usaina Bolta před takzvanou zelenou stěnou. To umožňuje velmi intenzivní postprodukční zásahy a zpracování. Osoby vystupující před zeleným pozadím se pak technicky přenesou do reálného prostoru. Práce s dublérem samozřejmě umožňovala také mnohem více změn a zásahů režiséra i při samotné práci kameramana.


Mohlo by vás zajímat: Němečtí pojistitelé požadují větší státní podporu pro zemědělce


Poté už byla připravena klapka pro samotnou star na Jamajce. Druhý produkční tým dostal z Nizozemí přesné pokyny, co je třeba natočit přímo s legendou Boltem. Nakonec nastala práce pro specialisty, aby záběry z obou míst „namixovaly“ tak, aby vynikl hlavní hrdina a vznikl jeden otický celek. CEO Allianz Direct práci pochválil: „Jsme hrdí na to, že jsme i za aktuálně ztížených podmínek přivedli na svět další kampaň s Usainem Boltem. Stejně jako Allianz Direct byl i on ochoten přizpůsobit se operativně změněným podmínkám a jeho výkon byl profesionální a inovativní.“

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články