Rakovinou prsu trpí ženy nejčastěji na Karvinsku


			Rakovinou prsu trpí ženy nejčastěji na Karvinsku
10.7.2013 Tiskové zprávy

Podle statistik oddělení likvidace pojistných událostí Pojišťovny České spořitelny stoupá každoročně počet žen, u kterých lékaři diagnostikují rakovinu. Nejčastěji jde o karcinom prsu (ve 44 % případů), ženských pohlavních orgánů – zejména rakovina děložního čípku a vaječníků (20 % případů) a o zhoubné novotvary trávicího ústrojí – žaludku, žlučníku, tlustého střeva a jater (14 % případů). Ženy ve věku 43 až 54 let postihuje onemocnění nejčastěji, skupina tvoří 52 % všech nemocných. Každá čtvrtá žena je pak starší 55 let. Nejvyšší výskyt rakoviny u žen pojišťovna zaznamenává v Moravskoslezském kraji. Nejhůře je na tom okres Karviná, odtud je každá dvacátá klientka s diagnostikovanou rakovinou.

Ženy nejvíce ohrožuje rakovina prsu, ženských pohlavních orgánů a trávicího ústrojí. Nejvyšší výskyt zhoubných novotvarů má okres Karviná. Onemocnění nejčastěji postihuje ženy ve věku 43 až 54 let. To říkají statistiky Pojišťovny České spořitelny.

Statistiky jsou neúprosné, karcinom prsu postihne každou dvanáctou Češku. Od konce sedmdesátých let počet pacientek vzrostl dvojnásobně. Mezi faktory spojené se zvýšeným rizikem vzniku rakoviny patří věk nad 45 let, genetická dispozice a nesprávný životní styl. Roste stres, přibývá nadváha, ženy kouří a pijí alkohol,“ vypočítávánebezpečí vzniku rakoviny Petr Kohoutek, ředitel úseku pojištění Pojišťovny České spořitelny. „To ovšem neznamená, že se onemocnění vyhne mladým dívkám, které žijí zdravě. Faktorů, které mají na vznik nádorů vliv, je velké množství.“

Ženy si mohou diagnózu rakoviny pojistit v rámci produktu FLEXI životní pojištění a rizika velmi vážných onemocnění. Mohou vybírat ze dvou variant, kompletní a základní. Kompletní varianta obsahuje 24 závažných onemocnění, základní zahrnuje čtyři nejčastější z nich (rakovinu, mozkovou mrtvici, totální ledvinové selhání a infarkt). Pojištění velmi vážných onemocnění klienta chrání až do 65 let. Výše pojistné částky je limitována čtyřmi miliony korun.

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články