Pád ruského letadla nad Sinají, pravděpodobně zapříčinila exploze na palubě


			Pád ruského letadla nad Sinají, pravděpodobně zapříčinila exploze na palubě
6.11.2015 Škody

Britská rozvědka, která zaznamenala komunikaci teroristů, potvrdila teorii, podle které může za pád ruského Airbusu nálož umístěná v některém z příručních zavazadel. K útoku se již přiznali radikálové z islámského státu.

V sobotu 31. října se nad Sinajským poloostrovem zřítilo ruské letadlo Airbus A321 s 224 lidmi na palubě. Letadlo se podle všech informací rozlomilo již ve vzduchu a spekulovalo se zda pád zapříčinila technická závada, respektive výbuch motoru, nebo zda šlo o teroristický útok.


Čtete také: Při pádu letadla nad Sinajskou pouští zahynulo 224 lidí


 

Přesnou příčinu by měly odhalit černé skříňky letadla, ale ještě před tím, než je experti analyzovali, tak se k útoku přihlásili teroristi z islámského státu. Spojené státy rovněž uvedly, že na satelitu zaznamenaly tepelnou stopu, která naznačovala výbuch.

Británie po informaci od své rozvědky zakázala všechny lety z egyptského letiště v Šarm aš-Šajchu, kde zůstalo 20 000 britských turistů. S obnovením letů se počítá tento pátek, kdy se domů dostanou první 4 000 lidí. Příruční zavazadla budou na palubě zakázána.

Britská vláda zvažuje, zda neomezit letecké spoje do oblastí, kde operuje Islámský stát. Velkým problémem jsou právě nedostatečné kontroly na letištích.

Lety do Šarm aš-Šajchu zrušila již i německá Lufthansa a její pobočky Edelweiss a Eurowings.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články